magazin haberleri

Nükhet Duru'dan Mu Tunç açıklaması: Şantaj yapıp tehdit etti

Nükhet Duru, ‘Duru Olmak’ belgeselinin yönetmeni Mustafa Tunç (Mu Tunç) ile karşı karşıya geldi. Tunç tarafından şantaj ve tehdit edildiğini söyleyen sanatçı, konuyla ilgili açıklama yaptı.Hürriyet'in haberine göre; ünlü sanatçı Nükhet Duru’nun geçen yıl yayınlanan son albümü 'Hikayesi Var'ın hazırlanma sürecini anlatan “Duru Olmak” belgeseliyle ilgili sular durulmuyor. Önce Ali Kocatepe, Duru’nun albümünde üç şarkısını izinsiz kullandığını söyledi. Ardından belgeselin yönetmeni Mu Tunç, belgeselin dijital platformda izinsiz olarak yayınlandığını ifade ederek hakkının yendiğini söyledi ve Nükhet Duru’ya olan kırgınlıklarını anlattı.

Tüm bunların ardından Duru da sessizliğini bozdu ve suçlamalarla ilgili konuştu. Sanatçı, “Mustafa Tunç (Mu Tunç) isimli kişinin iftira ve yalan dolu sözleri karşısında açıklama yapmam gerekiyor. Bu gerçek dışı suçlamaların hedefi olmaktan, ticari hırslarına beni malzeme etmek isteyen 2-3 kişinin var olmayan bir ‘emek sömürüsü’ demagojisine alet edilmekten ötürü çok kırgınım. Mustafa Tunç’un şahsıma ve belgesele yönelik sözlerinin tamamı uydurmadır.

Bu kişi ‘Nükhet Duru’ ve ‘Hikayesi Var’ albümü üzerine kurulu bir belgeseli (ki proje bize aittir) tek başına sahiplenmek ve 45 yıldır sanat hayatıma vermekte olduğum emeği yok saymak gibi bir hadsizlik içindedir! Belgeselde senaryo olmadığı halde montajda adını belgesele senarist yazdıracak kadar hukuk tanımazlık edebilmiştir" dedi. Belgeselin kayıtlarına Mu Tunç’un el koyduğunu söyleyen Nükhet Duru, sözlerine; "Belgeselin yayını için yapımcımızın dijital platform ile anlaşması sonrasında Tunç’un tutumu şantaja dönüşmüştür.

Önce telefonlara cevap vermemiş, sonra da taleplerini yükseltip, yapımcımıza baskı kurmaya çalışmıştır. Kişi hızını alamamış ‘Dijital platform gelirinin tamamını istiyorum, yoksa basında Nükhet Duru aleyhine konuşacağım’ diyerek tehdit etmiştir. Belgeselin (Dijital platforma yüklenen dışında) bir kopyası dahi elimizde yoktur, Mustafa Tunç kayıtlara el koymuştur" diye devam etti.Nükhet Duru, “Belgeselin tüm masraflarını ve maliyetini yapımcı firma ödemiştir, Mustafa Tunç’a da ücretleri ödenmiştir. Tüm bunlar belgelidir, mahkemeye ibraz edilecektir” ifadelerini kullandı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS