Oğuz Yılmaz öldü mü? Şarkıcı Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Oğuz Yılmaz öldü mü? Şarkıcı Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Oğuz Yılmaz öldü mü? Şarkıcı Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Ankaralı Oğuz Yılmaz olarak bilinen ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Oğuz Yılmaz 53 yaşında yaşama veda etti. Oğuz Yılmaz Bas Bas Paraları Leyla'ya adlı şarkı ile tanınmıştı. Peki ama Oğuz Yılmaz kimdir, kaç çocuğu var?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara oyun havası müziklerinin usta ismi Oğuz Yılmaz geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Oğuz Yılmaz kimdir? 

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968, Ankara doğumlu Türk şarkıcı, besteci ve söz yazarı. 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği küçük yıllardan beri merak sarmıştır. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştır. 1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştır.

1968 yılında Ankara'da doğan Oğuz Yılmaz, 1999 yılında çıkardığı 'Usta' albümünde yer alan 'Bas Bas Paraları Leyla'ya' adlı şarkıyla geniş kitlelerin dikkatini çekti.

Evli ve iki çocuk babası olan Oğuz Yılmaz, 2003 yılında 'Gördün mü?' albümünde yer alan aynı adlı şarkı ve 'Çekirge' ile adından söz ettirdi.

Çekirge parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazanan Oğuz Yılmaz, 2004 yılında kendi müzik şirketi 'Yılmazlar Plak'ı kurdu.

Oğuz Yılmaz ayrıca kızı Sude'yle 'Uğur Böceğim' şarkısında düet yaptı.

Oğuz Yılmaz'ın kaç çocuğu var, kızı Sude kimdir?

Oğuz Yılmaz'ın iki çocuğu vardır. Oğuz Yılmaz kızıyla bir düet yapmıştır.