magazin haberleri

Orhan Pamuk izdivaç programlarını izliyormuş

Orhan Pamuk izdivaç programlarını izliyormuş

Ünlü yazar Orhan Pamuk izdivaç programlarını arada bir izlediğini söyledi.

Nobel ödülü yazar, yayın hayatına yeni başlayan Karar gazetesine röportaj verdi. Ali Değermenci'nin "televizyonla aranız nasıl?" sorusuna Pamuk, şöyle yanıt verdi:


Son iki yıldır televizyona döndüm


"BBC World, Al Jazeraa, CNN Türk, Habertürk gibi haber kanallarını izliyorum. Dizi izlemiyorum. İzdivaç programlarından haberim var, arada takılıyorum. Bilmece programlarına bakarım. Masa kurulurken onlar güzeldir. Son iki yıldır televizyona döndüm. Evim yoktu doğru dürüst anlatabiliyor muyum.


Orhan Pamuk: 'Her gelişmeye maydanoz olmayacağım'


İyi-kötü ayrımı yok


Bu sene Türk İstatistik Kurumu Türkiye'deki evliliklerin yüzde 54'ünün hala görücü usulü olduğunu ilan etti. Romanımı dünyaya anlatırken Mevlüt ile Rahiya sisteme karşı çıkarlar. Gerçi yine görücü usulü evlenirler. Görücü usulü ile evlenip bundan utanç duyup sonra biz tanışarak evlendik diyebilmek için bir kere sinema bir kere pastaneye gitmelerini severim. İnsanların muhafazakar davranış yapıp bundan utanmalarını severim. Nişantaşılıların kendilerini geleneğe bağlama çabalarını da severim.


Orhan Pamuk'un yeni romanı 'Kırmızı Saçlı Kadın' çıktı


Romanlarımda muhafazakarlığı ile modernliği aynı kalpte kafada gördüm


Dışarıdan bakınca yabancı gazeteciler muhafazakarlar bir yanda modernler bir yanda zannediyor. Romanlarımda muhafazakarlığı ile modernliği aynı kalpte kafada görürüm. Solculuk, sağcılık, muhafazakarlık modernlik; herkesten çok geleneğe bağlı olma isteği, herkesten çok modern olma isteği hepimizde var. İyi muhafazakarlar kötü modernler, kötü modernler iyi muhafazakarlar gibi bakmıyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS