magazin haberleri

Payidar Tüfekçioğlu kimdir? Aramızdan ayrılalı 3 yıl oldu

Payidar Tüfekçioğlu kimdir? Aramızdan ayrılalı 3 yıl oldu

Payidar Tüfekçioğlu aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümünde sevenleri ve yakınları tarafından özlemle anılıyor. Özellikle TRT’de yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde oynadığı Taptuk Emre rolüyle gönüllerde taht kuran ve yaptığı seslendirmelere hafızalara kazınan Payidar Tüfekçioğlu hayat öyküsüyle bugün en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. Peki, Payidar Tüfekçioğlu kimdir? İşte, merak edilen detaylar…

Payidar Tüfekçioğlu  1962 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Payidar Tüfekçioğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından Devlet Tiyatroları'nda görev almaya başlayan Tüfekçioğlu, Bursa Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'da çalışmıştır.

Payidar Tüfekçioğlu'nun Tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da bulunmaktadır.

Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yapmıştır. En bilindik seslendirmeleri Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood gibi önemli aktörlerin Türkçe düblajlarını üstlenmiştir.

Birçok dizide rol alan ünlü oyuncu Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde oynadığı Taptuk Emre rolüyle gönüllerde taht kurmuştur.

Payidar Tüfekçioğlu’nun Oynadığı Dizileri:

Ölümsüz Aşk

Naciye'yi Kim Sevmez

Hünkarın Bir Günü

Acayip Hikayeler

Kurtlar Vadisi Pusu

Yunus Emre Aşkın yolculuğu

Sudan Bıkmış Balıklar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS