magazin haberleri

Şahan Gökbakar'dan yangınla mücadelede provokasyon uyarısı

Şahan Gökbakar'dan yangınla mücadelede provokasyon uyarısı

Marmaris'te 8 gündür devam eden orman yangınında alevler Hisarönü, Orhaniye, Turgut ve Turunç mahallerinde kontrol altına alındı. Orman yangınlarına karşı verilen mücadeleye günlerdir destek veren komedyen Şahan Gökbakar'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bölgede 'gönüllü' adı altında provokatörlerin bulunduğu iddia eden Gökbakar, botla 10-15 kişinin bölgeye geldiğini ve yangını söndürecek gibi yangının içine koştuklarını söyledi. Gökbakar, bu kişilerin oradaki ekiplerin düzenini bozduğunu ifade etti.

Muğla Marmaris'te çıkan orman yangınına ilişkin sosyal medya hesabından canlı yayınlar yapan ve takipçileriyle bölgedeki son durumu paylaşan komedyen Şahan Gökbakar son paylaşımında uyarılarda bulundu.

Bölgeye gönüllü kisvesi altında provokatörlerin doluştuğunu söyleyen Şahan Gökbakar, "Değerli dostlar, gönüllü kisvesi altında buraya provokatörler doluştu. Buraya geliyorlar yangına müdahale edecekmiş gibi. Hiçbir komut dinlemiyorlar.

Buradaki itfaiyenin, sahil güvenliğin, donanmanın komutanlarına gözümüzün önünde hakaret ediyorlar. Hiçbir şey söylemeden arka taraftan ateşin içine yürüyorlar. Bu taraftan gelen itfaiye ekipleri 'Siz ne yapıyorsunuz orada ateş üzerinize geliyor çıkın' deyince 'Sen kimsin' diyorlar. Ve itfaiye ekiplerinin üç dört tanesini cinnete getirdiler. Adamlar devlet memuru olduğu için sakin kalmaya çalışıyorlar. " diye konuştu.

'Provokatör' olarak ifade ettiği kişilerin evinin bahçesinde dolaştığını ifade eden Gökbakar, "Buradan Marmaris jandarmasına ve sahil güvenliğine sesleniyorum. Biz burada 200 kişi yangınla mücadele ederken 10-15 kişi gruplar halinde buraya botla yanaşıyorlar.

Bir anda yangının içine koşuyorlar sanki bir kahraman edasıyla yangını söndürecekmiş gibi buradaki bütün düzeni bozuyorlar. Ardından burada görevini yapanlara engel oluyorlar. Buradaki komutanlar ve itfaiye erleriyle ağız münakaşasına girip hakaret ediyorlar. Gözümün önünde bir komutana 'Sen kimsin. Sen ne anlarsın. Yangın mı söndürdün hayatında' dedi." ifadesini kullandı.

Sözlerinin devamında olaylar karşısında sinirlerine hakim olamadığını söyleyen Gökbakar, "Az önce bir tanesini gırtlaklıyordum burada. İskeleye oturup yemek yiyor ve buradaki bir arkadaşımızın bacağına eliyle vurup bir şeyler söyledi." diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS