Şahram ne demek? Çukur Şahram kimdir, kaç yaşında? Sarp Akkaya'nın oynadığı diziler!

Şahram ne demek? Çukur Şahram kimdir, kaç yaşında? Sarp Akkaya'nın oynadığı diziler!

Şahram ne demek? Çukur Şahram kimdir, kaç yaşında? Sarp Akkaya'nın oynadığı diziler!

Çukur dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Çukur dizisine yeni bir karakter daha dahil oldu. Şahram adındaki karaktere Sarp Akkaya hayat veriyor. Peki ama Çukur'un Şahram'ı Sarp Akkaya kimdir, kaç yaşında, nereli, instagram adresi ne?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çukur dizisinde Şahran ya da Şahram olarak bilinen karaktere Sarp Akkaya hayat veriyor. Final yapacağı bilinen Çukur dizisinin yeni transferi çok konuşulacak. Peki ama Çukur Şahran kimdir?

Şahram ne demek?

Şahram ismi Farsça bir kelimedir. Şehram kelimesi boz anlamına geldiği gibi kelimenin şehrin insanlarının dinlediği insan anlamı da vardır.

Çukur Şahram kimdir?

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre son olarak Ferhat ile Şirin dizisinde izlediğimiz ünlü oyuncu Sarp Akkaya Çukur dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Dizide Amca karakterinin sürekli bahsettiği ve son koz olarak sahaya süreceği Şahran'ı Sarp Akkaya'nın canlandıracağı haberi izleyicilerde büyük heyecan yarattı.

Sarp Akkaya kimdir?

Sarp Akkaya,13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul)'da dünyaya geldi.İlk kez Bizim Aile dizisiyle oyunculuk hayatına başlayan Sarp Akkaya, 2001 yılında M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olup Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nun “Kaos” ve “Sonra” ardından Alchera Tiyatro Topluluğu’nun “6. Gün” ve “Devenin Hörgücü Yamuk Olur” isimli tiyatro oyunlarında oynadı. "Albay Kuş" ta oynadığı oyunlar arasındadır. Daha sonraları Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide canlandırdığı Servet karakteriyle tanındı, ardından Ezel adlı dizide canlandırdığı Tevfik karakteri ile büyük çıkış yakaladı.

Suskunlar adlı dizide Murat Yıldırım ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Sarı karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Atmaca karakterini canlandırdı. Atv'de yayınlanan Racon adlı dizide oynamış ve başrolü Mehmet Aslantuğ ile paylaşmıştır. Sarp Akkaya oyuncu Esra Akkaya'nın kardeşidir. Ayrıca ikizi olan Kaya Akkaya da kendisi gibi oyuncudur. Aynı zamanda seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. 2010 yılında kardeşleriyle beraber AKKAdemi Tiyatro'yu kurmuşlardır.