Set Ekstra, Koroğlu Köşkü'nde

Set Ekstra, Koroğlu Köşkü'nde

Set Ekstra, Koroğlu Köşkü'nde

Tara de Vries'in sunumuyla ekranlara gelen 'Set Ekstra', merakla beklenen ilk bölümünde, Kanal D'nin perşembe akşamlarına damga vuran dizisi 'Camdaki Kız'ın setine konuk oldu. Hayat verdiği 'Muzo' karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanan Enis Arıkan ve reyting rekorları kıran yapımın Feride'si Nur Sürer, Magazin D Haber Müdürü Asiye Acar'a Koroğlu Köşkü'nü gezdirdi. İkili, kamera arkasında yaşanan eğlenceli anlar ve karakterlere dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nın aynı adlı romanından uyarlanan 'Camdaki Kız'ın başrollerini Burcu Biricik, Cihangir Ceyhan ve Feyyaz Şerifoğlu'nun paylaşıyor. Kadrosunda Devrim Yakut, Nur Sürer, Tamer Levent, Enis Arıkan, Hande Ataizi, Tuğrul Tülek ve Selma Ergeç'in de yer aldığı dizinin setine, Kanal D'de cumartesi günleri saat 09:30'da yayınlanan Set Ekstra konuk oldu.

Set Ekstra'nın ilk bölümünde; Magazin D Haber Müdürü Asiye Acar'ı köşkte Enis Arıkan karşılarken, hem canlandırdığı 'Muzaffer' karakteri anlattı hem de Muzo'nun odasını gezdirdi. Ardından dizinin 'Feride'si Nur Sürer ile sohbet eden Acar, hayat verdiği sert karakter nedeniyle sokakta ne gibi tepkiler aldığını sordu.

 

Enis Arıkan, Muzo'nun odasından hiç çıkmamasıyla ilgili, "Aslında çocukluğundan gelen bir şey bu. Sırtıyla alakalı bir problemi var biliyorsunuz.  Anne baskısı var aslında. Annesinin ona; 'Odandan çıkma, seni kimse görmesin' baskısı onun odadan çıkmamasına sebep olmuş" şeklinde konuştu.

 

Arıkan, 'Muzo' karakterine nasıl hazırlandığı konusunda da "İnsanların beni ilk başta yadırgayacağını düşündüm ama beni kabul edeceklerini de biliyordum. Çünkü ben hep güldürdüm, 'Evimizin tatlı çocuğu' modundaydım. Bunu kırmak da istedim. Bir oyuncu koçuyla anlaştım ve çalışmaya başladım" dedi.

Ünlü oyuncu, Muzaffer'in Nalan'a olan aşkıyla alakalı da "Aslında ikisi de çok yalnız. Muzo bu yüzden hep 'Beni anlarsa Nalan anlar' diye düşünüyor. Çok büyük bir arkadaşlık aşkı gibi aslında aralarında olan bağ" ifadelerini kullandı.

Enis Arıkan, ikinci sezonun final bölümünde, Pera'nın Muzaffer'i terk ettiği ve mektubu bulduğu sahneyi anlattı. Arıkan, "Mektubu ilk gördüğüm an ne söylemem gerektiğini yönetmenimize sordum. Konuşmadan duyguyu vermeye çalıştım. Ama Muzaffer bir yandan hep yapamayacağını, bir yerde yalnız kalacağını biliyordu" dedi

 

Setten yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada sık sık gündem olan Enis Arıkan, "Hep haylazlık peşindeyim, asla duramıyorum. En dram yüklü sahneyi çekerken bile kahkahalarla gülüyoruz. Mesela Burcu bir sahnede ağlıyor, ben kenarda kıs kıs gülüyorum" şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 'Muzaffer'in kamburu nasıl hazırlanıyor?' sorusuna da yanıt veren Enis Arıkan, tüm vücudunu sıkı sıkı saran ve hareket etmeyen bir aparat giydiğini söyledi. Bunun kendisini çok zorladığını ifade eden oyuncu, sırtının o tarafının hep ağrıdığını belirtti.

Ardından 'Camdaki Kız'ın Feride'si Nur Sürer ile sohbet eden Asiye Acar, usta oyuncuyanormal hayatından nasıl tepkiler aldığını sordu. Sürer, konuyla ilgili olarak, "Aslında pek, tepki vermiyorlar. Normalde de öyle olduğumu düşünüyorlar sanırım. Hatta bir keresinde evime giderken köşeden hızlıca döndüm, bir adam otuyordu rahat bir şekilde; beni öyle görünce hemen toparlandı. 'Rahat olun, bizimkisi aile içi şiddet' dedim" ifadelerini kullandı.