Son dakika: Kanunsuz Topraklar hangi dönemi anlatıyor? Kanunsuz Topraklar konusu gerçek mi, hangi yıllarda geçti?

A A

02.02.2022 - 23:07 Son Güncelleme:

FOX TV ekranlarında yeni sezonunda yayınlanacak olan Kanunsuz Topraklar dizisinin konusu araştırılıyor. Kanunsuz Topraklar dizisinde yöresel konulara da yer verilecek. Peki ama Kanunsuz Topraklar dizisinin konusu ne, uyarlama mı, gerçek hayat hikayesi mi?

Son dakika: Kanunsuz Topraklar hangi dönemi anlatıyor? Kanunsuz Topraklar konusu gerçek mi, hangi yıllarda geçti?

Kanunsuz Topraklar dizisinin Zonguldak'ta geçeceği biliniyor. Maden işçilerinin kurulu düzene olan yaşamları dizinin konusu merak ediliyor. İşte Kanunsuz Topraklar dizisinin konusu.

Kanunsuz Topraklar konusu nedir?

Çekimleri devam eden dönem dizisinde; 1939 yılında kömür şehri Zonguldak’ta bir kasabada madenci Davut (Uğur Güneş), kardeşleri ve ana-babasıyla mütevazı bir hayat sürmektedir. Madenin sahibi Paşazade Malik Bey (Murat Daltaban)adında zengin bir adamdır. Yağmurun çok yağdığı bir gün uyarıları dikkate almayan Malik bey yüzünden beklenen olur ve maden çöker. Davut, bu düzene karşı sesini yükseltmeye karar verir. Malik bey’in de Davut için hiç beklenmeyen bir teklifi vardır.

Malik bey’in kızı Gülfem (Esra Bilgiç) hayatın gerçeklerinden uzak, korunarak büyütülmüştür. Gülfem; ele avuca gelmez, söz dinlemez, hatta kaba-saba bir adam olarak gördüğü Davut’a zamanla içten içe hayranlık duymaya başlar. Malik bey ise kızı Gülfem’i, Ali Gelik (Necip Memili) adında zengin bir maden patronuyla evlendirmeyi düşünmektedir. Maden işçilerinin kurulu düzene isyanını anlatan bir hikayedir; “Kanunsuz Topraklar”…