magazin haberleri

Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana'ya saldıran komşunun yeni görüntüleri ortaya çıktı

Video: Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana'ya saldıran komşunun yeni görüntüleri ortaya çıktı
Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana'nın Bozburun'da bulunan evine cinsel ve silahlı saldırı düzenleyen saldırgan serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili yeni görüntüler oraya çıkarken Avukat Beliz Özkan 'Can güvenliği endişesi' nedeniyle çiftin <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a>'a döndüklerini açıkladı.

Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana'nın Bozburun'da bulunan evine cinsel ve silahlı saldırı düzenleyen saldırgan serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili yeni görüntüler oraya çıkarken Avukat Beliz Özkan 'Can güvenliği endişesi' nedeniyle çiftin İstanbul'a döndüklerini açıkladı.

Ünlü sunucu Tanem Sivar ve Edhem Dirvana çiftinin Bozburun'da yaşadıkları evde komşuları ile yaşadıkları gerginlik saldırıya dönüştü. Tanem Sivar, komşularının önce köpekleri zehirlediğini ardından çiftin evine cinsel ve silahlı saldırı düzenlediğini ifade etmişti. 

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan saldırganın yeni görüntülerinin çıkmasının ardından Tanem Sivar ve Edhem Dirvana çiftinin avukatı Beliz Özkan CNN TÜRK canlı yayınında saldırgan hakkındaki son durum ve izlenecek süreçle ilgili açıklama yaptı. Beliz Özkan konu ile ilgili olarak şunları söyledi: 

'Olayın başında benim de şahit olduğum silah sıktı havaya bir kere, kendi halinde yaşayan insanların şikayeti üzerine sinirlenerek köpekleri zehirli tavukla öldürdü. O yolda çocuklar oynuyor, başka neticelere de sebep olabilirdi. Biz kamera görüntülerinin verilmesini istemedik. Bize yapılan bu olaylara karşı etik olmayan bir davranış sergilemek istemedik. Biz bu görüntüleri savcılığa verdik gerekli tedbirler alınır diye. En önemlisi av tüfeğiyle hedef göstererek öldürme kastıyla ateş ediyor.'

'Sayın savcılık bunu yaralamaya teşebbüs olarak yorumlanmış ancak saldırgan Edhem'i hedef alarak ateş ediyor. Bilirkişi raporları aldırıyoruz yeni taleplerimiz olacak. Bu işin ucunu bırakmadık. Edhem ve Tanem Türkiye'de böyle şiddete maruz kalan insanlara da dikkat çekmek istiyor. Herhangi bir tedbir alınmaması çok acı.  Can güvenliği korkumuz var ama güçlüler, daha da güçlü olacaklar. Şu anda İstanbul'dalar ama inanıyoruz ki yargı doğru kararı verecek ve onlar çok sevdikleri evlerine tabi ki geri dönecekler. Tanem biraz daha hassas ama kendini toparlayacak ve hayvan hakları üstüne çalışmak istiyor.'

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS