magazin

Taylor Swift'in davalısı DJ: Taciz suçlaması kariyerime mal oldu

  1. Magazin
Taylor Swift'in davalısı DJ: Taciz suçlaması kariyerime mal oldu

Taylor Swift'in, beraber fotoğraf çekildikleri sırada kendisine elle tacizde bulunmakla suçladığı ve dava açtığı DJ Mueller, mahkemede iddiaları reddetti ve ünlü sanatçının, kariyerinin bitmesine neden olduğunu savundu.ABD'li şarkıcı Taylor Swift'in, kendisini elle taciz etmekle suçladığı DJ David Jackson Mueller'e karşı açtığı davada sanık olarak dinlenen Mueller, suçlamaları reddetti: "Bu iddialar benim kariyerime mal oldu… Hayatta en sevdiğim şeyi yapmama (engel oldu) (…) Beni, yapmakla suçladıkları şey çok alçakça."
Öte yandan mahkemenin devamında Swift'in avukatı Doug Baldridge, jüriye dönerek "Bu yanlışlıkla dokunma değildi. Bu bir (cinsel) saldırıydı" diye konuştu.
Mueller'in hikayeyi 7 farklı biçimde anlattığını savunan Baldridge, kendilerininse başından beri aynı şeyi savunduğunu söyledi. Baldridge, Mueller'in, elle tacizi kanıtlar nitelikteki fotoğrafları içerdiği düşünülen 5 dizüstü bilgisayarı ve telefonu da imha ettiğini iddia etti.
3 milyar dolar tazminat istemişti
​Swift, Mueller'in 2013 yılında bir konseri sırasında fotoğraf çekilirken, eteğinin altından kalçalarına dokunmak suretiyle elle taciz ettiği suçlamasında bulunmuştu.

Olayın duyulmasının ardından Mueller'in yıllık 150 bin dolara anlaşmış olduğu KYGO, DJ'in işine son vermişti. Mueller, KYGO'ya karşı herhangi bir yasal yola başvurmamış ancak kovulmasına Swift'in suçlamalarının neden olduğunu öne sürerek sanatçıya 3 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı.
Bunun üzerine Swift, Mueller'e, karşı dava açmıştı.

Swift davayı kazanması halinde alacağı tazminatı, kadınlara karşı cinsel saldırıyla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS