Son Dakika

Tülay Bursa merak uyandırdı: Masumlar Apartmanı Şennur kimdir? Tülay Bursa kaç yaşında?

A A

26.10.2021 - 19:40 Son Güncelleme:

Masumlar Apartmanı dizisinde Şennur karakteri merak edildi. Masumlar Apartmanı Şennur, Esat'ın annesi olarak biliniyor. Dizide Şennur karakterine Tülay Bursa hayat veriyor. İşte Tülay Bursa hakkında bilgiler...

Tülay Bursa merak uyandırdı: Masumlar Apartmanı Şennur kimdir? Tülay Bursa kaç yaşında?

Masumlar Apartmanı dizisinde Şennur karakteri dikkat çekti. Esat'ın annesi olan Şennur, Gülben ile gelin bohçası hazırlar. Peki ama Tülay Bursa kaç yaşında, oynadığı diziler hangileri?

Masumlar Apartmanı Şennur kimdir?

Uğur Uzunel'in canlandırdığı Esat'ın annesi olan ve Tülay Bursa'nın hayat verdiği Şennur karakteri dizinin yeni bölümlerinde daha aktif olacaktır. 

Tülay Bursa kimdir? 

Masumlar Apartmanı dizisinde Şennur karakterine hayat veren Tülay Bursa, 1958 tarihinde dünyaya geldi. 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ni bitiren sanatçı, oyuncu olarak Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü kadrosuna girdi. TRT Çocuk Saati'nin bazı bölümlerini Tarık Ünlüoğlu ile beraber sundu. Seyirlik tiyatro oyunlarının yanı sıra, müzikal yapımlarda da rol alan sanatçı, kamera karşısına geçerek, sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Tülay Bursa, aynı zamanda seslendirme çalışmaları yapmaktadır. Levent Ülgen'in eski eşi olan sanatçı, Sivil Toplum Kuruluşları'nın çalışmalarında aktif olarak görev almaktadır. Son olarak 2015 yılından beri TRT1'de yayınlanmaya başlanan Baba Candır adlı dizide Nermin karakterini canlandırmaktadır.

TÜLAY BURSA KİMDİR?