hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkan Şoray kadınlara seslendi: Kendinizi ezdirmeyin!

  Türkan Şoray kadınlara seslendi: Kendinizi ezdirmeyin
  expand

  Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, Merzifon Kitap Fuarı’nda kadınlara mesajlar verdi: “Eskiden mizaç olarak garibandım. Şimdi hakkını arayan güçlü bir kadınım. Tüm kadınlara sesleniyorum; kendinizi ezdirmeyin.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkan Şoray önceki gün Merzifon Belediyesi’nin düzenlediği 6. Merzifon Kitap Fuarı’na katıldı. Onur konuğu olan sanatçı, Yelda Başaran moderatörlüğünde bir söyleyişi de gerçekleştirdi. Şoray’ı dinlemek isteyenler izdihama sebep oldu.

  Usta isim, “Filmlerinizde verdiğiniz mesajlar nelerdi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Eskiden mizaç olarak garibandım. Şimdi hakkını arayan güçlü bir kadın oldum. Buradan tüm kadınlara sesleniyorum; kendinizi ezdirmeyin. Biz kadınlar aslında çok güçlüyüz.”

  Yelda Başaran, Türkan Şoray’a Anneler Günü hediyesi olarak ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’daki sahnelerin baskılarını üzerinde barındıran al yazma hediye etti. 

  Türkan Şoray, bir hayranının sahneye çıkmasıyla duygusal anlar yaşadı. Asya adındaki hayran, isminin hikâyesini anlattı: “Ailem ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filmindeki Asya karakterinden esinlenerek bu adı bana koydu.” Sanatçı, etkinlikte “Kıskanırım Seni Ben” şarkısını da seslendirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow