'Üç Kız Kardeş'te Türkan pes etmiyor! 'Biraz da sen sürün Somer'

A A

16.03.2022 - 17:34

Kanal D’nin iddialı dizilerinden 'Üç Kız Kardeş', 15 Mart Salı akşamı dördüncü bölümüyle ekranlara geldi. Başrollerini Özgü Kaya ve Berker Güven’in paylaştığı dizinin yeni bölümüne; Somer’in boşanma isteği sonrası devreye giren Rüçhan Hanım ve Türkan’ın değişen kararı damga vurdu. İşte 'Üç Kız Kardeş' dizisinin son bölümünde yaşananlar…

'Üç Kız Kardeş'te Türkan pes etmiyor! 'Biraz da sen sürün Somer'

Ayvalık’ta yaşayan Türkan, Dönüş ve Derya adındaki kız kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı, İclal Aydın’ın aynı adlı romanından uyarlanan 'Üç Kız Kardeş' dizisi; 15 Mart Salı akşamı dördüncü bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

Başrollerini Reha Özcan, İclal Aydın, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu ve Veda Yurtsever’in paylaştığı dizinin son bölümünde; Dönüş’ün doğum günü için Türkan’la birlikte onun ailesini ziyarete giden Somer, Mine’nin kendisine attığı tehdit mesajı sonrası kararını eşine açıkladı. Türkan’a çok iyi biri olduğunu söyleyen Somer, ondan boşanmak istediğini ve pasta kesimine kalamayacağını söyledi. 

Buna çok üzülen Türkan ne yapacağını bilemezken; Somer’in habersiz gittiğini fark eden Sadık, ona sitem etti. Babası ve eşi arasında geçen diyaloğu yanlış anlayan Türkan ise annesine evliliklerinin iyi olmadığını, Somer’in boşanmak istediğini söyledi.

Oğlu ve gelini evden gittikten sonra ikisinin ayrı yattığını anlayan Rüçhan, yeni bir hamle yaparak; odadaki koltuğu kaldırttı. Türkan’ın mutsuzluğunu kabullenmek istemeyen Nesrin, kızına; dünürüne söylemeyeceğine söz verse de Rüçhan Hanım’ı evine davet ederek Somer’in boşanma talebinden bahsetti.

Olanlara çok sinirlenen Rüçhan, önce Türkan’ı yanına çağırarak ona daha farklı davranmasını ve evliliğine sahip çıkması gerektiğini öğütledi. Akşam evde hep birlikte yemek yiyecekleri sırada da torun istediğini söyleyince Somer sinirlendi. Boşanma işlemleri için yeni bir avukat arayan ve bu işi gizli tutmaya çalışan Somer, Türkan’a dışarı çıkıp tost yemeyi teklif etti. Birlikte vakit geçiren ikili, biraz daha yakınlaştı.


Ertesi sabah hiç vakit kaybetmeden Mine’yi ziyarete giden Rüçhan, Somer ve Türkan’ın birlikte olduğunu söyledi. Duyduklarıyla çılgına dönen Mine, eve gelen Somer’e hesap sordu. Daha önce maddiyat sebebiyle sevgilisine boşanma konusunda acele etmemesini söyleyen Mine, bunun bir an önce gerçekleşmesini istedi. Hatta Somer’i ‘boşanmadan sakın karşıma çıkma’ diyerek, evden kovdu.


Bu sırada Türkan’la sohbet eden Rüçhan, kayınvalidesinin kendisinin saçlarını yaktığını, o geceden sonra Özer Bey’in kendisine acıdığını ve Somer’e hamile kaldığını anlattı. Sonrasında da boşanma durumundan haberdar olduğunu gelinine söyledi. 


Rüçhan Korman, boşanmanın asla gerçekleşmeyeceğini söylerken; Türkan’ı da herkese rezil etmekle tehdit etti. Böyle bir şey olursa canına kıyacağını söyleyen Türkan’a ders vermek isteyen kayınvalidesi, onu balkondan atmaya çalıştı. Ardından da istediği gibi ona ‘Rüçhan Anne’ diye seslenen Türkan’ı balkona kilitledi.


Annesinin Mine’ye gitmesine çok kızan Somer ise eve eşyalarını toplamaya geldi. Bavulunu hazırlayan Somer, balkondan kendisine seslenen Türkan’ı içeri aldı. Ona sarılan ve yanında olduğunu söyleyen Somer, bu işkenceden boşanıp kurtulacaklarını vurguladı. Ancak o sırada Türkan, boşanmak istemediğini söyledi ve ’Senden boşanmayacağım Somer’ dedi.

"Biraz da sen sürün Somer Korman", "Rüçhan gün gelecek Türkan'ın eline kalacaksın", "Somer kötü davranırsa perileri geldi bana şimdi", "Türkan'ın akıttığı gözyaşları kalbinin yaralarından damlayan türden", "Yazık kıza ya gitse olmuyor, kalsa olmuyor", "Kaynana da az değil ha. Her ne kadar yaptığı kötü de olsa bunları birleştirirse o birleştirecek", "Bakalım daha ne kadar kendine bunu yapacaksın Türkan" ,"Gözlerim doldu gerçekten, Rüçhan sen ne kadar vicdansız bir insansın", "Somer'in Türkan'ın peşinden koştuğu sahneleri görür müyüz acaba?"