Üç Kız Kardeş'te Türkan'ın zorlu seçimi!

Üç Kız Kardeş'te Türkan'ın zorlu seçimi!

Üç Kız Kardeş'te Türkan'ın zorlu seçimi!

Kanal D’de izleyici karşısına çıkan 'Üç Kız Kardeş', 19 Nisan Salı akşamı dokuzuncu bölümüyle ekranlara geldi. Başrollerini Özgü Kaya ve Berker Güven’in paylaştığı diziye; amcası Fatih’in evleriyle ilgili tehdidi sonrası anne-babasına yardım etmek isteyen Türkan’ın gizlice altınlarını satması ve bunu öğrenen Rüçhan Hanım’ın hamleleri damga vurdu. Türkan’ın kendisine “Hangisi daha çok canını yakar? Hırsız ailenin evi mi, Somer mi?” diye soran Rüçhan Hanım’a ne cevap vereceği merak konusu oldu. İşte ‘Üç Kız Kardeş’ son bölümde yaşananlar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İclal Aydın’ın aynı adlı romanından uyarlanan ve salı akşamları ekranlara gelen 'Üç Kız Kardeş' dizisi, 19 Nisan tarihinde yeni bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Kadrosunda Reha Özcan, İclal Aydın, Almila Ada, Melisa Berberoğlu ve Veda Yurtsever’in yer aldığı dizinin son bölümünde; Rüçhan ve Türkan arasında yaşananların yanı sıra, Somer’in Mine’ye geri dönmesi dikkat çekti. 

Ayvalık’ta yaşayan Türkan, Dönüş ve Derya adındaki kız kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı dizinin yeni bölümünde; Türkan’ın kendisine aşık olup olmadığını soran Somer, ondan “Cevabından korktuğun şeyleri bir daha bana sorma” yanıtını alınca ona unut vermek istemediğini belirterek; eve dönmek istedi. Yolda Mine’nin arabasını görünce panik olan ikili, onun evine gitti. Bu sırada Somer gelmeyince intihar etmeyi düşünen Mine’yi eski eşi kurtardı ve onu evine götürdü.

 

Aynı anlarda Mine’nin her şeyi itiraf ettiği mektubu okuyan Somer, Türkan’ın ardından Mine ve Nihat’ın içeri girmesiyle şoke oldu. Eşini de alıp oradan giden Somer, ertesi sabah annesine hesap sordu. Mine’yi hayatından çıkarsa da Türkan’ı istemediğini söyleyen Somer, boşanma davasını açacağını söyledi. Bunun ardından Türkan’a sert bir uyarıda bulunan Rüçhan Hanım, eğer boşanma davası konusunda kocasını ikna edemezse onu evden göndereceğini belirtti.

Araları bozuk olan anne ve babalarının evlilik yıl dönümlerini unutmayan Dönüş ve Derya, onlar için kutlama tertip etmek istedi. Plana ablaları Türkan’ı da dahil etmek isteyen kızlar, Somer’le ikisinin yanına giderek durumu anlattı. Kızları kırmayan Somer, havuz başında bir parti düzenlemeyi kabul etti. Bu durumdan hoşlanmayan Rüçhan Korman, kendince bir plan yaparak çeşitli deniz ürünlerini olduğu bir davet sofrası hazırlattı

Konuklar aç kalırken; davetsiz misafir olarak partiye gelen Fatih, ağabeyinin oturduğu evi butik otele çevirmek istediğini belirtti. Bu sözler herkesi şoke ederken, dans sonrası keyifler yerine geldi.

Halası Nezahat ile anne ve babasının durumunu çözmek isteyen Türkan, kendisinden para isteyen amcasına ‘tamam’ dedi. Evden gidip düğün takılarını alan ve bir kısmını bozduran Türkan, bunu kimseye söylemedi. Ancak kuyumcu Rüçhan Hanım’ı arayınca olanlar oldu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gelinin yaptığına çok sinirlenen Rüçhan Hanım, ona durumu çaktırmadan altınları kasaya koyacağını söyledi. Eksik olan altın ve bilezikleri fark eden Rüçhan, Türkan’a her şeyi itiraf ettirdi. Bunun üzerine “Bizim gelinimiz asla böyle bir şey yapmaz! Adımızı çiğneyip gidip kuyumcuda altın bozdurmaz” dedi. Ailesini hırsızlıkla itham edeceğini belirten Rüçhan, Türkan’ın ağlamasını da dinlemedi.

 

Ardından Nesrin’e giden Rüçhan Hanım, onun bu durumdan haberi olmadığına inanmadığı gibi “Kapıma gelip para isteseydiniz zaten verirdim. O zaten benim için bir şey değil” dedi. Bu sözlere alınan Nesrin ise borçları neyse ödemeyi teklif etti. Elindeki listeyi ona veren Rüçhan, altınları geri istedi.

 

Rüçhan’ın ailesini tehdit etmesiyle gözyaşlarına boğulan Türkan’ı Somer teselli etti. Ardından Türkan’ın sıktığı parfüm ile Mine’yi hatırlayan Somer, soluğu onun yanında aldı. Onu unutamadığını söyleyen Somer, bu aşktan vazgeçmeyeceğini söyledi. Sevgilisinin sözleriyle mutluluktan havaya uçan Mine, “Bizi bırakma” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O anlarda eve gelen Rüçhan ise oğlunun boşanma davasını açtığını ve Mine’nin evine gittiğini duyunca adeta çılgına döndü. Türkan’ı kolundan tutup odasına çıkaran Rüçhan Korman, ona bavulunu topla; “Evine dönüyorsun. Seni rezil edeceğim” dedi. Ne olduğunu anlayamayan Türkan’a; Somer’in gerçeğiyle yüzleşmesi gerektiğini ifade eden Rüçhan, gelinine “Hangisi daha çok canını yakar? Hırsız ailenin evi mi, Somer mi?” diye sordu.

Somer’in tam eşine yaklaşıyorken her seferinde Mine’ye gitmesine tepki yağarken; Türkan’ın herkesten habersiz altınları bozdurması ve Rüçhan’ın onu tehdit etmesine sosyal medyadan yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…