magazin haberleri

Uğur Akkuş ile Gonca Derin boşandı

Uğur Akkuş ile Gonca Derin boşandı

Adı Ebru Şallı ile aşk dedikodularına karışan finansçı Uğur Akkuş ile Gonca Derin, anlaşmalı olarak boşandı. Uğur Akkuş, çocuklarına 2 daire verecek ve ayda 6 bin TL nafaka ödeyecek.

Finansçı Uğur Akkuş ile Gonca Derin 2007 yılında evlendi. Çiftin biri kız biri erkek iki çocukları oldu. Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre, Uğur Akkuş’a 3 kere boşanma davası açıp feragat eden Gonca Derin, 3 ay önce dördüncü kere boşanmak için dava açmıştı. Eşinin kendisini aldattığını ve şiddet uyguladığını ileri süren Gonca Derin, 20 milyon TL maddi, 20 milyon TL manevi toplam 40 milyon TL tazminat, kendi için 20 bin TL çocukları içinde 10’ar bin TL aylık nafaka istemişti.
Çekişmeli olarak devam eden boşanma davasında Gonca Derin, Ebru Şallı ile ilişki yaşayan eşinin kendisine yıllarca şiddet uyguladığını ileri sürerek, “Şiddet ve korku içinde yaşamamak, eşimi başka kadınlarla paylaşmamak için evliliğimi bitirmek istiyorum” demişti.

Uğur Akkuş ise avukatı Sibel Engin aracılığıyla açtığı karşı boşanma davasında çocuklarının kalıcı velayetini istemişti. Aile Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada Uğur Akkuş ve Gonca Derin avukatları ile birlikte katıldı. Uğur Akkuş’un avukatı Sibel Engin, tarafların anlaştığını belirterek mahkemeye boşanma protokolünü sundu. Mahkeme Uğur Akkuş çiftinin boşanmasına karar verdi.

Protokole göre Uğur Akkuş çocuklarına birer daire verdi. Çocukların velayeti annede kalırken Uğur Akkuş’un 2 çocuğu ve Gonca Derin için 2’şer bin TL’den toplam ayda 6 bin TL nafaka ödenmesine karar verildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS