magazin haberleri

Ünlü isimlerin gerçek meslekleri...

Gösteri dünyasının özellikle de yeni nesil ünlüleri genellikle konservatuar mezunu. Ama aralarında bazıları var ki onlar oyunculuk ya da müzik konusunda herhangi bir eğitimleri olmadığı halde bu alanlarda üne kavuştu.Sahnede ve televizyonda görmeye alışkın olduğumuz ünlü isimlerin aslında hangi meslekleri yaptığını biliyor musunuz? İşte ünlülerin meşhur olmadan önceki meslekleri...

MABEL MATİZ 
Mabel Matiz, üniversite yıllarına ait fotoğrafı Instagram hesabından ''İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi... Diş Hekimleri Günü'nüz kutlu olsun. Evet, yeni haberim oldu. Evet, gençliğimde punk'tım. (2008 ocak, ortodonti stajı galiba)'' notuyla paylaştı.

YILDIZ TİLBE 
Şarkıcı Yıldız Tilbe, ünlü olmadan önce birçok meslek yaptı. Yıldız Tilbe'nin yaptığı işler arasında tezgahtarlık, pazarlamacılık ve çocuk bakıcılığı bulunuyor.

ŞENER ŞEN
Bugün milyonların alkışladığı Şener Şen, bir dönem oyunculuk dışında her şeyi yaptı. Esas mesleği öğretmenlik olan Şen, fabrikada işçilik, şoförlük ve işportacılık da yaptı.

MUAZZEZ ERSOY 
Kasımpaşalı Hatice Yıldız, Muazzez Ersoy adını alarak müzik dünyasında nostalji kraliçeliğini ilan etmeden çok önce Beyoğlu'nda tezgahtarlık yaptı.

KIVANÇ TATLITUĞ 
Oyunculuktan önce yüreği basketbol için çarpan Kıvanç Tatlıtuğ, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynadı. Sakatlanıp spora veda edince hayatı bir anda değişti ve bugünün başarılı oyuncusu oldu.

BURAK ÖZÇİVİT 
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde fotoğrafçılık eğitimi alarak hayata bu meslekle 'merhaba' diyen Burak Özçivit için her şey babasının ondan habersiz 'Best Model' yarışmasına başvurmasıyla başladı.

HANDE YENER 
Hülya Avşar keşfetmeden önce Hande Yener tezgahtarlık yapıyordu.

SERDAR ORTAÇ 
Popçu Serdar Ortaç, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nde torna-tesviye eğitimi aldı. Bir dönem plastik kalıpçısı olan babasının dükkanındaki torna tezgahında çalıştı.

CÜNEYT ARKIN 
Sinemanın efsane ismi Cüneyt Arkın, oyunculuk uğruna doktorluk mesleğinden vazgeçti.

CANDAN ERÇETİN 
İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunu olan Candan Erçetin'in bir diğer mesleği ise müzik öğretmenliği.

ERCAN KESAL 
1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tamamlayan Ercan Kesal, bir süre boyunca Keskin Devlet Hastanesi'nde çalıştı.

BARIŞ ARDUÇ 
Barış Arduç oyunculuk öncesi cankurtaran olduğunu söyleyip, 1000'den fazla insanın hayatını kurtardığını dile getirdi.

YAVUZ SEÇKİN 
Ünlü komedyen, radyo hayatına başlamadan önce hediyelik eşya dükkanında çalışıyordu.

HAKKI BULUT 
Şarkıcı Hakkı Bulut, Adana Öğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra bir dönem Anadolu'nun çeşitli köşelerinde öğretmenlik yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS