magazin haberleri

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları, konusu ve karakterleri açıklandı! İşte oyuncu kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları, konusu ve karakterleri ile ilgili detaylar belli oldu. Hatice Şendil, Buğra Gülsoy, Gürkan Uygun ve Leyla Lydia Tuğutlu gibi isimler Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu içerisinde yerini aldı. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu'nun konusu ne ve hangi oyuncu hangi karakteri canlandıracak?Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları, konusu ve karakterleri ile ilgili yapılan açıklamalar şöyle...

Leyla Lydia Tuğutlu (Elçin)
Leyla Lydia Tuğutlu 29 Ekim 1989'da Almanya'da dünyaya geldi. 2008 Miss Turkey birincisi olan Tuğutlu şimdiye kadar birçok önemli projede yer aldı.

Buğra Gülsoy (Sultan Melikşah)
1982 Ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy Kızım dizisi, Azize, Kuzey Güney ve Fatmagül'ün Suçu Ne isimli projelerde bulundu.

Hatice Şendil (Terken Hatun)
1983 doğumlu olan Hatice Şendil, Dila Hanım, Kaderimin Yazıldığı Gün ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi projeler yer aldı.

Gürkan Uygun (Hasan Sabbah)
Kurtlar Vadisi'nin Memati karakteri olan Gürkan Uygun uzun süre bu dizide yer aldıktan sonra Muhteşem Yüzyıl, Kaçak ve Payitaht Abdülhamid projelerinde oynadı.

İlker Kızmaz (Arslantaş)

Ekin Koç (Sencer)

Mehmet Özgür (Nizamülmülk)

Bülent Alkış (Ömer Hayyam)

Sevda Erginci (Turna)

UYANIL BÜYÜK SELÇUKLU DİZİSİ KONUSU
Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk… Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.
Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.
Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.
Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.
Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS