magazin haberleri

Vatanım Sensin 3. bölüm yeni fragmanı izle (Yolun açık olsun paşam)

Vatanım Sensin 3. bölüm yeni fragmanı izle (Yolun açık olsun paşam)

Vatanım Sensin 3. bölüm 10 Kasım’da Kanal D’de yayınlanacak. Kanal D’nin son projelerinden olan ve sosyal medyada büyük yankı uyandıran dizinin yeni bölümünde Gazi Mustafa Kemal diziye damgasını vuracak. Halit Ergenç ile Bergüzar Korel’in başrolünü paylaştığı fenomen dizi 10 Kasım'da Kanal D'de yayınlanacak.

Vatanım Sensin 3. bölüm de Kurtuluş Savaşı’nın başladığı anı yeni fragman olarak verdi, izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı. Osmanlı’nın casusu olarak Yunan ordusuna sızan Binbaşı Cevdet’in yanına Yunan askeri gelir ve Samsun’a giden bir vapurda tehlikeli bir Türk askerinin olduğunu söyler. Bu “asker”in Anadolu direnişinde önemli bir rol oynayacağını söyleyen Yunan askeri, o askerin adını Albay Cevdet’e söyler: Selanikli Mustafa Kemal. Cevdet’e tanıyıp tanımadığını sorar o asker. Cevdet tanımadığını, alt devrelerden olduğunu söyler. Yunan askerine tehlikeli birisi olmadığını söyledikten sonra asker odadan çıkar. Cevdet, Mustafa Kemal’in fotoğrafına bakarak şu sözleri söyler: Hey Mustafa, hiç değişmemişsin. Yolun açık olsun paşam.


DİZİNİN KONUSU


3. bölüm 10 Kasım’a denk geldiğinden ötürü Gazi Mustafa Kemal'e dair özel bir sahne hazırlandı. Sahneyi izleyenlerin tüyleri diken diken oldu. İşte o sahne:


Vatanı için Yunan ordusuna casus olarak giren Cevdet, vatanını kazanma arzusu içindeyken, ailesini kaybetmek üzere. Yunan ordusuna katılan Cevdet ile Azize göz göze gelir. Azize’nin kocası Cevdet’e sevgisi vatanına duyduğu sevgi kadar. Bu sevgi, Cevdet’i Yunan ordusuna katılmasıyla sarsılırken, Cevdet’in annesi Hasibe Hatun ve çocukları şok geçirir. Cevdet’e en büyük ihaneti eden ise en yakın arkadaşı, dostu Tevfik’tir.


Ekşi Sözlük’teki yazarlardan dizinin son bölümüne dair yorumlar


Hey gidi Mustafa, hiç değişmemişsin. Rahat uyu Selanikli.


Türk televizyon tarihindeki en can alıcı fragmandır. Anadolu’da her şey bitti derken umut ateşinin yandığını görüp gülen bir yüz ancak bu kadar güzel işlenebilirdi.


Mustafa Kemal Atatürk’ün okul arkadaşı olan, dizinin başrol oyuncusunun tarihte kim olduğunu merak ettirendir. Gerçekten son zamanların en duygusal fragmanı olmuş, içim titredi.


Bu ülke tarihinde ve hatta dünyada hiçbir liderin Ata’m kadar ve Ata’m gibi sevilmeyeceğini ispat etmiş fragmandır.


Az önce izlediğim fragman. Diziyi izlemedim. Ama perşembe günü yayınlanacak bölümünü bir şekilde izlemek istiyorum.


Ağlatan fragmandır. Keşke gene gelse..


Düğümlenendir boğazda. Bugüne bakıp, düne bakıp bize yarınlar için umut verendir. Bu millet, bu memleket daha kötüsünden geçti, daha kötüsünü, daha onursuzlarını gördü. Ama bir silkinişle üzerindeki o ölü toprağını attı o Selanikli Türk sayesinde. Umudumuzu yitirmeyelim, daha çok çabalayalım. Daha güzel, daha kucaklayan bir ilke mümkün…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS