hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yalı Çapkını Orhan kimdir, kaçtı mı? Orhan'ı oynayan Emre Altuğ kaç yaşında? Emre Altuğ diziden ayrılıyor mu?

  Yalı Çapkını Orhan kimdir, kaçtı mı Orhanı oynayan Emre Altuğ kaç yaşında Emre Altuğ diziden ayrılıyor mu
  expand

  Yalı Çapkını Orhan'ın gerçek yaşı merak ediliyor... Yalı Çapkını dizisinde Orhan karakteri merak edildi. Dizide Orhan’ı Emre Altuğ canlandırıyor. Emre Altuğ'un hayatı merak ediliyor. Sevilen oyuncular arasında yer alan Emre Altuğ, birçok dizi ve filmde rol aldı. İşte Emre Altuğ hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yalı Çapkını Orhan gündemde... Yalı Çapkını dizisinde Orhan'a Emre Altuğ hayat veriyor. Emre Altuğ katıldığı programlar ve yer aldığı dizilerle dikkat çekti. Oyunculuğu ilk yaşlardan itibaren isteyen Emre Altuğ hakkında bilgiler haberimizde...  

  Emre Altuğ kimdir?

  Emre Altuğ, 14 Nisan 1970 tarihinde ev hanımı anne ve diş hekimi babanın 2. oğlu olarak İstanbul‘da dünyaya geldi.

  Çocukluğu Levent ve Akatlar‘da geçti. İlkokulu Şair Behçet Kemal Çağlar İlköğretim Okulu‘nda bitiren Altuğ, eğitim hayatına Şişli Terakki Lisesinde devam etti.

  Ortaokuldan itibaren tüm ilgisi koro, gitar ve tiyatroya yönelen Emre Altuğ, liseden mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi.

  90’lı yıllarda, dönemin ünlü sanatçıları olan Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi isimlerle vokalistlik yapmaya başladı. Vokallik yaptığı sırada tiyatrodan da uzak kalmayan Altuğ, o dönem 3 sezon boyunca Haldun Dormen tiyatrosu‘nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2000 yılı tiyatro sezonunda Haldun Dormen tarafından sahnelenen, başlıca rollerinde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün‘ün yer aldığı geniş bir kadroya sahip olan “Bir Kış Öyküsü” müzikalinde oynadı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow