Son Dakika

Yargı dizisi Merdan kimdir? Cezmi Baskın canlandırıyor! Cezmi Baskın kaç yaşında?

A A

28.11.2021 - 21:06 Son Güncelleme:

Yargı dizisi oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizinin oyuncu kadrosuna Cezmi Baskın da dahil oldu. Yargı dizisinde Merdan Kaya'ya hayat veren Cezmi Baskın hayat veriyor. İşte Cezmi Baskın hakkında bilgiler...

Yargı dizisi Merdan kimdir? Cezmi Baskın canlandırıyor! Cezmi Baskın kaç yaşında?

Yargı dizisi oyuncu kadrosu merak ediliyor. Yargı dizisine yeni dahil olan Merdan Kaya karakteri dikkat çekti. Yargı'da Merdan'ı Cezmi Baskın canlandırıyor. İşte Yargı Merdan hakkında bilgiler...

Yargı Merdan kimdir?

Yargı dizisinde Merdan karakteri Ilgaz'ın dedesidir. Ilgaz'ın dedesi dolandırıcılık suçuyla hapishanede yatmaktadır. Merdan karakterine Cezmi Baskın hayat veriyor.  Merdan yılların kurdu.. Her alemin adamı.. Zamanın kabadayıları ve ardı sıra mafya dünyasıyla yakın ilişkilerde bulunmuş bir adamdır. Merdan, İstanbul’da ne olsa kim ne yapsa hepsini bilir. Eskilerden olması sebebiyle büyük hürmet görür. Kapı gibi heybetli, bakışlarıyla ürkütücü bir adamdır. Karşısındaki bir düşünürken onun aklından bin tilki geçer.

Cezmi Baskın kimdir?

Cezmi Baskın, 11 Mart 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde tamamlamıştır.

İstanbul Bakırköy Halk Evi'nde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra Bakırköy Halk Evi tiyatrosunda stajyer oyuncu olarak çalıştı.

Ayla Algan ve Beklan Algan’ın eğitmenliğini üstlendiği LCC Language and Culture Center'da tiyatro eğitatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları'nda da çalıştı. Uzun yıllar çalıştığı, Ankara Devlet Tiyatroları'nda genç oyuncular yetiştirme çabalarına eğitmen olarak katıldı.