magazin haberleri

Zeynep Sever Demirel doğum fotoğrafını paylaştı

Kaleci Volkan Demirel'in eşi Zeynep Sever Demirel, doğum anına ait fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı.Geçtiğimiz ağustos ayında ikinci kızı Yeda'yı dünyaya getiren ve evde doğum yapan Zeynep Demirel, duygularını şöyle dile getirdi:

''İlk doğumum hastane ortamında suni sancı ve epidural yöntemiyle gerçekleşmişti. İkinci doğumum sırasında ise dışarıdan hiçbir maddenin vücuduma verilmesini istemedim. Çok şükür istediğim gibi bir doğum gerçekleştirdim.
Aileme 'Evde doğum yapmak istiyorum' dediğimde, bana sanki 'Mars'ta doğum yapmak istiyorum' demişim gibi tepki verdiler.
Evde doğum yapmayı istememin nedenlerinden biri hastane ortamlarını sevmemem. İkincisi ise doğumun çok doğal bir şey olduğunu düşünmem... Epidural yöntemi istemediğim için, ağrıyı azaltacak en etkili yöntemi araştırdım ve bunun suda doğum olduğunu buldum.
20 dakika boyunca havuzda kaldım. Medikal bir havuz kurulmuştu. Her şey olup bitti ve ben hiçbir şey anlamadım.
Doğumda bir hemşire, bir doktor, bir çocuk doktoru hazır bulundu. Doğum gerçekleştikten hemen sonra çocuk doktoru bebeğin kontrollerini yaptı.
Dayanamayacağım çok ağrılı olan süreç 20 dakika falandı. Sonrasında bizim küçük fasülye dünyaya gözlerini açtı. Gayet kolay ve başarılı bir doğum oldu.
Normal doğumun en güzel tarafı sonrasında hemen ayağa kalkmak ve hiçbir şey olmamış gibi gündelik hayata devam etmek.''
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS