1 milyon Egea üretti  

1 milyon Egea üretti  

1 milyon Egea üretti   

Tofaş , Fiat Egea’nın 1 milyonuncusunu  üretti. Tesiste üretilen araç sayısı 6.8 milyonu aştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

 

Stellantis’in  üretim ve Ar-Ge merkezlerinden olan Tofaş’ın  1,2 milyar dolar yatırımla dünya pazarlarına sunduğu Fiat Egea Ailesinin  1 milyonuncu otomobili üretildi. Tofaş Fabrikası’ndan banttan inen 1 milyonuncu Fiat Egea, “Cross Hybrid” oldu. Egea, ilk kez İstanbul Autoshow 2015’te dünyaya tanıtılmıştı.

6.8 milyon araç üretildi

Tofaş’ta üretilen toplam araç sayısı 6,8 milyonu aştı. Bursa’da geliştirilip üretilerek dünyanın pek çok farklı noktasına  ihraç edilen Fiat Egea,  ülkemizdeki rekor satışının yanı sıra, 590 bin adetlik ihracat performansıyla da Türkiye’nin otomotiv ihracatına çok önemli bir katkı sağlıyor.

“Egea,Türk Otomotiv Sanayisi için bir kilometre taşı, tamamen Türk müşterisinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendi ve geliştirildi. Farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik gövde seçenekleri, sınıfının en üst seviyesinde sürüş özellikleri ve sınıfında bulunmayan bağlanırlık teknolojileri ile  tüketici tercihinde ilk sıraya yerleşti.  Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketler” araştırması kapsamında genel sıralamada ilk 3 firma arasında yer aldık. Tofaş Ar-Ge’nin ulaştığı düzeyden, ülkemizin Ar-Ge birikimine katkı sağlamaktan ötürü büyük memnuniyet duyuyoruz” .