100 bin motosikletçi buluşuyor

100 bin motosikletçi buluşuyor

100 bin motosikletçi buluşuyor

Motosiklet ve bisiklet sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliklerinden Motobike Istanbul sektörle 12. buluşmasına hazırlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Motobike Istanbul 20–23 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek. Fuara katılacak firmalar arasında BMW, Brixton, Ducati, Honda, Harley Davidson, KTM, Kuba, CF Moto, Volta, SYM, Bajaj, Piaggio, Peugeot, Polaris, Moto , Mondial, Triumph, TVS, Yamaha, Vespa, Kuralkan, Yuki gibi markalar yer alıyor. Motosiklet satışlarının önemli bölümünün gerçekleştiği fuarı bu yıl 100 binin üzerinde yerli ve yabancı profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Çevreci fuar konsepti

Otomobillere göre çok düşük karbon salınımı ile çevre dostu olan ve trafik sorununa kalıcı çözüm sunan motobiklet kullanımını destekleyen fuara gelen her katılımcı için uçuş mili hesaplanarak o sayıda fidan dikimi yapılacak. Perşembe ve Cuma günü biletler kadınlar ve öğrencilere yüzde 50 indirimli olacak. Fuarda Airbrush İstanbul tarafından özel tasarlanacak 2 adet Motobike Istanbul kaskı sosyal medya üzerinden yapılacak çekilişle hediye edilecek.Ayrıca ilk kez Custom Motosiklet Güzellik Yarışması olacak. Bu yarışmanın birincisi fuar ziyaretçilerinin oylarıyla belirlenecek.

ÖTV’ye ayar isteyecekler

MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği) Başkanı Bülent Kılıçer motosiklet firmalarının tüm yılın satışlarına olumlu katkı sağlayan fuara özen gösterdiğini belirtti. Kılıçer,”250 cc üstü motosikletler artık hobi değil ulaşım aracı haline geldi. 250 cc üzerindeki araçlarda ödenen yüzde 37 olan ÖTV’nin belirlenecek cc aralığına kadar yüzde 8 e düşürülmesi için gerekli çalışmaları yaparak Maliye Bakanlığı’na 2020 yılı içinde müracaat edeceğiz” dedi. Kılıçer 1 Ocak 2020 den itibaren AB ve EFTA bögesinde satılan tüm yeni tip onaylı motosikletlerin mevcut Euro 4 şartnamesinin yerini alacak yeni Euro 5 çevre standardını yerine getirmek zorunda olduğunu da dile getirdi.