2. elde "izolasyonlu" satış

2. elde "izolasyonlu" satış

Koronavirüs salgını nedeniyle 2. el araç ticaretinde artık yeni metodlar devreye giriyor.

2014’ten bu yana online açık artırma yönetimi ile 2.el araç satışı gerçekleştiren İkinciyeni bugüne kadar 110 binden fazla 2. el aracın satışını gerçekleştirerek 5 milyar TL’nin üzerinde e-ticaret hacmi oluşturdu. Yeni sistem ile artık el değmeden satış yapılabilecek. Tüm sürecin dijital olarak işlediği platformda yeniliklerin sürdüğünü belirten Garenta ve İkinciyeni Genel Müdür Emre Ayyıldız şunları kaydetti:

"Açık artırmalara katılmak istemeyen tüketiciler için “Hemen Al” seçeneğini hayata geçirdik. Böylece tüketicilere beğendikleri aracı anında satın alma imkanı sunuyoruz. Ayrıca beğendikleri aracı ihalelerde kaçırmak istemeyen ve günlük hayat temposunda ihaleleri takip edemeyenler için “Otomatik Teklif” özelliği de devrede. Tüketiciler beğendikleri araca belirledikleri maksimum fiyatı giriyor ve sistem otomatik olarak onların adına teklifi yükseltiyor. Sektörde ilk defa gerçek satış verisi paylaşıyor ve fiyat belirsizlikleri için de kullanıcılarına çözüm sunuyoruz. "

Araç ayağınıza gelecek

Marka, karantina günlerinin yaşandığı bu dönemde kolaylık sağlayarak müşterilere evlerinden çıkmadan beğendikleri aracı satın alma imkanı sunmaya başladı. Örneğin; Diyarbakır’da yaşayan ve İstanbul’da bir araç beğenip satın almak isteyen biri, bu hizmetle en fazla 10 gün içerisinde beğendiği aracı Diyarbakır’a getirtebiliyor.

Ayyıldız toplu taşımaya ve araç sahipliğine alternatif olan ve sosyal izolasyon açısından çözüm sunan Moov by Garenta'nın da İstanbul ve İzmir’de sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonunda istisna kapsamında olanlar tarafından 1.500 kez kullanıldığını da kaydetti. Ayyıldız, “Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği andan itibaren tüm araçlarımızla hizmetimizi sürdürdük. İstisna kapsamındakiler sosyal izolasyonu sağlamak ve araç ihtiyacını gidermek için sistemi tercih ediyor “ dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS