6. nesil Opel Corsa satışta

6. nesil Opel Corsa satışta

Opel, tüm dünyada ve ülkemizde geniş bir kullanıcı ve hayran kitlesine sahip efsane Corsa modelinin tamamen yenilenen altıncı neslini, Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda tanıttı.

Opel Corsa’nın Türkiye tanıtım gecesinde konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Beş nesli ile ülkemizde son 20 yılda 220 binin üzeride müşteriye ulaştığımız Corsa modelimizin tamamen yenilenen altıncı neslini sizlerle buluşturuyor olmanın büyük bir heyecanını yaşıyoruz.


Opel, insan odaklı yaklaşımıyla son yıllarda hem dünya hem de Türkiye pazarında daha fazla Opel severe ulaşmaya devam ediyor. Yeni Opel Corsa da, Opel’in bu yaklaşımı doğrultusunda kullanıcısıyla buluşmaya hazırlanan bir model oldu.” dedi.


8 bin satacak


1 Mart itibarıyla satışa çıkacak olan yeni Corsa’nın fiyatları 114.4 ile 157 bin TL arasında değişiyor. 2019’da Türkiye’de yalaşık 3 bin adet satılan otomobilden bu yıl 8 bin adet satış hedefleniyor.


Boyutları büyüyen, iç mekanda bağlantı özellikleri, sürüş güvenlik sistemleri artan yeni Corsa’nın en hafif beş kapılı versiyonu 1 ton altına indirilerek 980 kg ağırlığa taşındı. 3 ayrı güç çıkışı olan 1.2 litre benzinli motor ve 1.5 litre dizel motorla satışa sunulan Yeni Corsa, 5 ya da 6 ileri manuel ve PSA’dan alınan 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile alınabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS