70 yılda 400 milyon motosiklet üretti

70 yılda 400 milyon motosiklet üretti

Japon motosiklet devi Honda, 400 milyon adet motosiklet ve scooter üretimini kutluyor.

Dünyanın önde gelen motosiklet üreticisi Honda ilk motosikletini 1949 yılında üretti. Bundan 70 yıl önce fabrikanın üretim hattından ilk Dream D-Type çıkmıştı. Bugün gelinen noktada Honda, motosiklet üretimindeki 70. yılını kutluyor. Honda, söz konusu 70. yıldönümü kutlamalarında önemli bir kilometre taşına ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor. Honda, 1949 yılında başladığı motosiklet üretiminde tüm dünyada 400 milyon adede ulaştı.

35 üretim tesisi


Honda, 1948 yılında kuruldu. Japonya dışındaki geniş kitlelere yönelik ilk üretim ise 1963 yılında Belçika’da başladı. Honda o tarihten bu yana yerel pazar taleplerini karşılamayı esas alan üretim felsefesiyle küresel üretim ağını genişletmeye devam etti. Bugün gelinen noktada Honda’nın Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtaları olmak üzere 25 ülkede 35 üretim tesisi bulunuyor.
Gold Wing'in yaratıcısı

Honda şu an için küresel pazarların gereksinimlerini karşılayan ve geniş bir ürün yelpazesinden oluşan motosiklet ve scooter modelleri üretiyor. Ürün gamı Dunk gibi daha mütevazı 50 cc ile başlıyor, CRF450R gibi off-roadversiyonlar, motosiklet dünyasının gelmiş olduğu en son noktayı temsil eden GL1800 Gold Wing, yeni maceracı CRF1100L AfricaTwin gibi çok özel modellerle devam ederek yeni 160 Kw gücündeki CBR1000RR-R Fireblade gibi yüksek performanslı modellere kadar uzanıyor.


Tarihi kilometre taşını değerlendiren Honda Motor Co.,Ltd CEO’su TakahiroHachigo: “Honda olarak 70 yıl boyunca tüm dünyadaki müşterilerine hayatı kolaylaştıran ve daha keyifli hale getiren motosikletler ürettik. Bunun sonucu olarak 400 milyon adet ile çok önemli ve tarihi bir kilometre taşına imza attık. Müşterilerimize ve ayrıca ürünlerimizin geliştirilmesi, üretimi, satışı ve servisi sürecine dahil olan herkese minnettarım. Tüm dünyada müşterilerin ihtiyaçlarını ve hayallerini karşılayan cazip ürünler sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS