Alaskan iddialı geliyor

Alaskan iddialı geliyor

Renault Grubu, "hafif ticari araçta" hedefleri yükseltti. Pick-up "Alaskan"ı 2016'da pazara sunacak marka yeni ürün ve hizmetlerle Avrupa'daki hafif ticari araç liderliğini globale taşıma hedefinde

Yaklaşık 17 yıldır Avrupa’daki hafif ticari araç pazarının lideri olan Renault Grubu, Güney Amerika ve Afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü bölgesel liderliklerine ilave olarak global arenada vites yükseltiyor. Grup yeni ürün ve hizmetlerle hafif ticari araç pazarındaki bölgesel liderliğini dü nya liderliğine dönüştürmeyi hedefliyor. Bu yıl Renault Trafic, 2014’te Master ve Kangoo’yu yenileyen Renault Grubu G. Amerika pazarına yönelik yeni yarım tonluk pick up “Renault Duster Oroch”u da geçtiğimiz aylarda tanıttı.


Şimdi de 2016’nın 2. yarısından sonra satışa sunulacak olan 1 tonluk “Alaskan” show-truck Fransa Paris’te görücüye çıktı. Önümüzdeki günlerde başlayacak 2015 Frankfurt Motor Show’da aracın son halini gösterecek olan Renault aracı Meksika, Arjantin ve İspanya’da üretecek. Hafif ticaride Renault halen Daimler Grubu için Citan’I üretirken Vito’ya dizel motor veriyor. 1996 dan beri GM için Movano, Vivaro Renault nun fabrikalarında üretilirken Fiat’ın yeni orta sınıf vanı da Renault Sandouville fabrikasında imal edilecek.


Hem ticari hem bireysel


1 ton taşıma kapasiteli Renault Alaskan’ın tantımında konuşan Renault H.Ticari Araç Direktörü Gupta Ashwani yeni pick-up’ın ticari ve bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayacağını kaydetti. Alaskan konseptte mevcut Master serisinde kullanılan 4 silindirli Twin turbo dizel motor kullanıldığını kaydeden Ashwani seri üretim modellerde güçlü ve ekonomik motorların yer alacağını, K.Amerika pazarına girmeyeceklerini ifade etti.

Renault Grubu Tasarım Başkan Yardımcısı Laurens Van den Acker de Alaskan konseptinin ticari,özel ve günlük kullanım için tasarlandığını belirterek aracın iş dışı ya da hafta sonu kullanım için de mükemmel bir seçenek olduğunu söyledi. Araçta önemli detaylar yer aldığını belirten Acker “İnternet bağlantısı ile birlikte üst düzey seyahat konforu ayrıca kapı aynası muhafazalarında yer alan kamera sayesinde geçtiğiniz yerlerdeki manzarayı bile filme alma imkanı sağlanıyor. 


Konsept araç, gerceğini çok yakın temsil ediyor. Seri üretim tasarımı Alaskan konsept ruhunu eksiksiz bir şekilde yansıtacak ve aynı boyutlarda olacak, Çok çeşitli gövde tipleri ve güç aktarma organı seçenekleri sunulacak,Renault Captur ve Kadjar gibi modellerinden elde edilen crossover know-how’ını bünyesinde barındırıyor. Bir ton taşıma kapasitesine sahip bu yeni pick-up 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak” dedi. Acker, bir soru üzerine Mercedes’in de 2017’de pick up sınıfına gireceğini belirterek, “Stratejik işbirliğimizden dolayı ortak üretim bandı kullanılabilir arcak Mercedes kendi tasarımını yapacaktır” dedi. Alaskan modeli Türkiye’de de yılda yaklaşık 12-15 bin adet arasında değişen pick-up pazarına 2016’da sunulacak.


Pro+ hizmetleri geliyor


Hafif Ticari Araç pazarı, 2014 yılında gerçekleştirilen 14 milyondan fazla satış ile önemli bir stratejik pazar durumunda. Renault, ticari müşterilerin gereksinimlerine cevap vermek amacıyla “Pro+” markasını oluşturdu. Var olan şebekesine ek olarak Pro+, Renault’nun hafif ticari araç müşterilerine en doğru aracı araştırıp satın almaktan kullanım ömrü boyunca pozitif müşteri deneyimi yaşatmaya kadar birçok hizmet vermeyi hedeflemekte. Bu kapsamda uzatılmış hizmet saatleri, hızlı hizmet, bekleme esnasında teşhis ve yedek araç tahsisi gibi ayrıcalıklı hizmetler yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS