Alfa Romeo Tonale Türkiye’de

Alfa Romeo Tonale Türkiye’de

Alfa Romeo Tonale Türkiye’de

Markanın kompakt SUV’u Tonale hibrit ve dizel motor seçenekleriyle satışa çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Alfa Romeo’nun  kompakt sınıftaki oyuncusu Tonale hibrit ve dizel motor seçenekleriyle satışa çıktı. Stellantis birleşmesi sonrasında en çok yatırım yapılan markalardan biri olan Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato’nun liönderliğinde grubun “global premium” markası olma nosyonuyla çalışıyor. Alfa Romeo, yüzde 0 Elektrikli Araçtan 2027’de yüzde 0 emisyona” felsefesiyle ilerliyor.

 2023 yılında Tonale’nin şarj edilebilir hibrit versiyonu satışta olacak. 2024 yılında ise markanın elektrikli motor gamının yanında ürün gamında yer alacak içten yanmalı motorları satışa sunulacak. 2025’te ise Alfa Romeo’nun ilk tamamen elektrikli modeli tanıtılacak ve plan dahilinde Türkiye  pazarında da satışa sunulacak. 2027 yılından itibaren ise Alfa Romeo ürün gamının tamamı elektrikli olacak.

 

15 Dakikada Tükenmişti

“Mart 2022’de ilk gösterimi yapılan Tonale, Avrupa genelinde büyük ilgi gördü. Mart ayından bu yana Avrupa’da 20 bini aşkın sipariş aldı.Alfa Romeo markasının ilk kompakt SUV’si olan ve aynı zamanda Elektrikli çekiş sistemine sahip ilk modeli de olan Tonale 160 beygir gücünde ve sınıfının en güçlü hibrit seçeneği.

7 ileri otomatik şanzımanla kombinlenen hibrit Tonale’ler 1.5 litre 160 HP’lik değişken geometrili Turbo motor ve 48volt “P2” elektrik  motorlu hibrit versiyon ile satışa sunuluyor. Bu versiyon performansını yeni, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alıyor.Tonale ürün gamına eklenen, 130 HP güç ve 320 Nm torka sahip 6 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ve önden çekiş sistemiyle eşleşmiş yeni 1,6 litre turbo dizel motor seçeneği de mevcut

2’nci Seviye Otonom Sürüş

Fiyatı 1.2 milyon TL’den başlayan Tonale, sürüş keyfini engellemeden maksimum sürüş güvenliği sunmak üzere; hızlanma, fren ve şerit takibini otomatik yöneten 2’inci seviye otonom sürüş için yeni Alfa Romeo Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatıldı. Tonale, otomobilin çevresini dikey ve yanal olarak izleyen ön kamera ile “Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleme” (IACC) ve “Şerit Ortalama” (LC) sistemlerini birleştirerek Seviye 2 otonom sürüşü mümkün kılıyor. Sistem, öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumak için otomobilin hızını otomatik olarak ayarlayan “Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleme”, “Trafik İşareti Tanımlama Sistemi” ve “Akıllı Hız Sabitleme” sistemlerini kullanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Entegre kamerayı kullanan sistem trafik işaretlerini algılıyor, bunları ekranda gösteriyor, sürücüyü mevcut hız sınırı konusunda uyarıyor ve sürücünün hızını tespit edilen sınıra düşürmesini öneriyor. Sürücü kabul ederse, hız sabitleyici ayarları otomatik olarak ayarlanıyor. Şerit Ortalama sistemi ise yoğun trafik koşullarında bile aracı şeridin ortasında tutmak için aracın yanal hareketini kontrol ediyor.

Ayrıca Türkiye pazarında 2023 yılından itibaren aktif olacak  NFT sertifikaları, müşterinin onayı ile aracın tüm verilerini kasydedecek. Sertifikalarla, otomobilin uygun şekilde bakımının yapıldığını belgeleyerek ikinci el değerini yükseltecek etki yaratacak bir belge oluşturulacak. NFT sertifikası, ikinci el otomobil pazarında, kullanıcılar ve bayiler için ek bir güvenlik kaynağı oluşturacak.