Alfa Romeo "Tonale”nin Türkiye ön satışı başlıyor

Alfa Romeo "Tonale”nin Türkiye ön satışı başlıyor

Alfa Romeo "Tonale”nin Türkiye ön satışı başlıyor

Alfa Romeo’nun kompakt SUV’u ‘Tonale’ Türkiye’de ön satış fiyatı belli oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alfa Romeo Marka Direktörü Özgür Süslü, markanın Türkiye pazarındaki varlığının Tonale ile güçleneceğini belirtirken; “24 Haziran’dan itibaren, online.alfaromeo.com.tr üzerinden lansmana özel 1.5 litrelik, 160 HP’lik Hibrit motorlu “Edizione Speciale” özel seri versiyonunun ön siparişlerini almaya başlayıp, Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren müşterilerimize teslim edeceğiz. Eylül ayında ise 1.6 litrelik 130HP’lik dizel otomatik vites versiyonunu Türkiye yollarıyla buluşturacağız” dedi. Alfa Romeo markasının yeni döneminin Türkiye’de de Tonale ile başlayacağını söyleyen Süslü “Tonale, bizi çok heyecanlandıran ve uzun zamandır Türkiye Pazarı için beklediğimiz bir model. Tonale’den yıl sonuna kadar 1000 adet getirmeyi planlıyoruz. Alfa Romeo Tonale, hibrit teknolojisinden ikinci seviye otonom sürüşe kadar birçok yenilikçi teknolojiyi Alfa tasarım DNA’sı ve performansı ile birleştiriyor.” diye konuştu.

160 ile 275 beygir aralığında

Süslü “Tonale’yi 24 Haziran’dan itibaren, Alfa Romeo online satış kanalı üzerinden lansmana özel 1.5 litre 160 beygirlik hibrit motor seçeneğiyle ön satışa sunacağız. Eylül ayından itibaren ise 1.6 litrelik dizel otomatik vites motor seçenekli versiyonu pazara sunacağız. Önümüzdeki yıl 275 beygir gücündeki Q4 -dört çeker şarj edilebilir hibrit- seçeneğinin aileye katılması ile Tonale ürün gamı tamamlanmış olacak” dedi. Tonale’yi Haziran ayından itibaren Türkiye genelindeki 14 Alfa Romeo bayisinde özel etkinliklerle tanıtacaklarını söyleyen Özgür Süslü Alfa Romeo Tonale’nin teknolojik, güvenli ve sportif bir Premium SUV olduğunu belirtti.

3 özel versiyon

Alfa Romeo Tonale, Türkiye’de, Sprint, Ti ve Veloce olmak üzere 3 donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Giriş versiyonundan itibaren anahtarsız giriş ve çalıştırma; Akıllı Adaptif Cruise Control, ön ve arka park sensörleri; 12,3 İnç FullDijital Hayalet Gösterge Paneli ve 10,25” inç Multimedya Ekranı ile Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto gibi teknolojik özellikler standart olarak sunuluyor. Bu üç donanım paketinin üstünde ise Lansman Özel Serisi “Edizione Speciale” yer alacak. Standard donanım paketlerinin satışına Eylül ayından itibaren; sınırlı sayıdaki lansman özel serisi Edizione Speciale ise 24 Haziran tarihinden itibaren ön satışa açılacak. Ediziona Speciale, 160 beygirlik hibrit motor seçeneği ile alınabilecek ve serinin en donanımlısı Veloce’den farklı olarak 20 inç jantlar, özel logo ve özel alcantara döşemeleri ile ayrışan Speciale’de ikinci seviye otonom sürüş özelliklerini barındıran Advanced Driving Assistance Pack ve 5 yıl uzatılmış garanti de fiyata dahil olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fiyat 1.39 milyon TL

Kompakt sınıf için iddialı boyutlara sahip olan model, 4,53 metre uzunluk, 1,84 m genişlik ve 1,6 m yüksekliğiyle Alfa Romeo'ya özgü, yenilikçi tasarım anlayışını yansıtırken, geçmişle gelecek arasında kusursuz bir uyum sergiliyor. Tonale’nin lansmana özel versiyonu, 1.39 milyon TL’lik fiyat ile markanın Online Satış Kanalı üzerinden siparişe açılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı