Audi 19 haftada 12 yıl yaşlandırıyor

Audi  19 haftada 12 yıl yaşlandırıyor

Audi Kalite Güvencesi ‘nin INKA kalite testlerinde, Audi model araçlar 12 yılda karşılaşacakları tüm çevresel koşullarla 19 haftada karşılaştırılıyor.

 Tüm Audi model otomobillerin dayanıklılığını test etmek ve markanın üstün standartlarına yeterliliğini kontrol etmek için düzenlenen Audi Kalite Güvencesi INKA testlerinde, her model otomobilin 12 yıl boyunca Audi standartlarını koruyup korumadığı belirleniyor.
14 yıldır, Audi modellerinin zamana karşı dayanıklılığını ölçmek ve artırmak için yapılan testlerde, Audi modellerine 12 yıl boyunca karşılaşacakları tüm hava ve yol koşullarını, 19 hafta süren testlerde yaşatılıyor.
Audi dayanıklılık testi, beş aşamadan oluşuyor. Öncelikle test otomobili 35 derece sıcaklığı bulunan bir odada tuzlu su yağmuruna maruz bırakılıyor. Sonrasında da tropik iklimin canlandırıldığı 50 derece sıcaklıkta ve yüzde 100 nemli bir ortamda, tutuluyor. Ardından otomobilin kaportası 1200 Watt’lık ampüller ile 90 dereceye kadar ısıtılıyor. Bu süreçte boyasında bir bozulma olup olmadığı veya malzemelerin kırılgan hale gelip gelmediği belirleniyor.


Tropik ortamdan, kutuplara


Dördüncü aşamada, kutup ortamı oluşturuluyor. Eksi 35 derece soğukta dört hidrolik makine, aracı belli bir süre sallıyor. Böylece mekanik aksamın bu ekstrem durumda düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Son aşamada ise, otomobil birçok zorlu yol koşulunda limitlere kadar zorlanıyor. Araç tüm testler boyunca 12.000’den fazla kilometre yapıyor. Testin sonunda teknisyenler 600 noktayı tek tek inceliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS