BMW’nin “en çok satanı” yenilendi

BMW’nin “en çok satanı” yenilendi

BMW 3 Serisi’nin yedinci nesli satışa sunuldu. Yeni görünüm ve teknolojik özelliklere sahip olan yeni 3 serisi yine sınıfının en çok tercih edilen modeli olmayı hedefliyor.

BMW 3 Serisi’nin 7’nci neslini temsil eden, G20 gövde kodlu modeli, önemli ölçüde geliştirilen sportif becerileri ve yenilenen tasarım dilinin yanı sıra ileri sürücü destek ve bilgi-eğlence teknolojileriyle öne çıkacak. İzmir’deki lansmanda konuşan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Yeni BMW 3 Serisi, tasarımı ve sahip olduğu teknolojik özellikler ile BMW’nin gelmiş olduğu son noktayı temsil eden en önemli model olarak dikkat çekiyor” dedi.

Satılan 4 BMW’den biri “3”serisi

Tüm dünyada BMW satışlarının yüzde 25’ini BMW 3 Serisi’nin oluşturduğunu belirten Tiftik, “BMW 3 Serisi ülkemizde de yine büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Çok kısa bir sürede yüksek bir talep gördü. Bu yıl Temmuz ayından bu yana 750 adetlik satış gerçekleştirdik. Yılsonuna kadar toplamda 2 bin adet yeni BMW 3 Serisi satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni 1 serisi de geliyor

Tiftik bu yıl sonuna kadar Türkiye’de BMW satışlarının 8 bin 500 adetleri bulmasını hedeflediklerini vurguladı. Yeni 1 serisinin de 211 bin TL’den başlayan fiyatlarla ekimde satışa çıkacağını müjdeleyen Tiftik 3 serisinin fiyatının 337.9 bin TL’den başladığını bildirdi. Yeni 1 serisinde 1600, yeni 3 serisinden ise yıl sonuna kadar 2 bin adet satış hedeflenmekte. Tiftik yıl sonunda otomobil pazarının 330 binlere çıkabileceğini belirterek Premium satış oranının yüzde 9-10’lar seviyesinde olmasını öngördüklerini dile getirdi. Tiftik 2020’de otomobil satışlarının 400 bin adetin üzerinde olmasını tahmin ettiklerini de sözlerine ekledi.

BMW’nin yeni tasarım dili

BMW’nin yeni tasarım dilinin kullanıldığı modelde, net çizgiler ve kıvrımlar otomobilin modern ve estetik görünmesini sağlayarak, Yeni BMW 3 Serisi’nin sportif ve duygu dolu mevcudiyetini gözler önüne seriyor. Lansmana özel First Edition donanım paketleriyle tasarlanan, Yeni BMW 3 Serisi, Sport Line, Luxury Line ve M Sport tasarım seçenekleriyle de kişiselleştirilebiliyor. Yeni BMW 3 Serisi, aktif Böbrek Izgara kontrolü, hava perdeleri ve neredeyse tamamen düzleşen tabanı ile rüzgar direncini (Cd) 0.26’dan 0.23’e indirdi. Tamamen LED farlar araçta standart olarak sunulurken, 530 metre aydınlatma menziline sahip olan Adaptif BMW Laserlight Sistemi ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Ayrıca karartılmış LED stop lambaları da standart olarak sunuluyor.Aracın bagaj kapasitesi ise 480 litreye ulaştı.

Şimdi daha da sportif

Yeni BMW 3 Serisi, yeni süspansiyon teknolojisi, rijitliği arttırılan gövdesi ve geliştirilen şasi geometrisi ile daha keskin bir sportif sürüş karakterine kavuştu. Yeni BMW 3 Serisi, tekerleklerinin genişleyen iz açıklığı, azalan ağırlığı, aşağı çekilen ağırlık merkezi ve 50:50 oranındaki ön/arka ağırlık oranı ile segmentindeki en sportif sürüş hissini sunmaya devam ediyor. 1.6 litre hacminde ve 170 bg gücündeki motor, 100 km’de 6 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 7,7 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ile performans ile ekonomiyi bir arada sunuyor. Yeni BMW 3 Serisi’nde standart olarak sunulan 8 ileri otomatik şanzıman görev yapıyor.

Standartlar arttı

Yeni BMW 3 Serisi’nde görev alan aktif güvenlik sistemleri de dikkat çekiyor. Fren Fonksiyonlu Kaza ve Yaya Algılama sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi Yeni BMW 3 Serisi’nde artık standart olarak sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan Profesyonel Sürüş Asistanı kapsamında Stop & Go özelliğine sahip Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değişim Uyarı Sistemi, Yan Çarpışma Koruması, Çapraz Trafik Uyarısı sistemlerine sahip olunabiliyor. Ayrıca yeni nesil BMW Head-Up Display sistemi de opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS