BMW'nin yeni silahı 2 Serisi Grand Coupe martta yollara çıkıyor

BMW'nin yeni silahı 2 Serisi Grand Coupe martta yollara çıkıyor

Bu yıl Borusan Otomotiv Premium segmentteki payını yüzde 29’dan 30.5 artırmayı planlıyor.En önemli silahı ise BMW 2 serisi Grand Coupe.

 Yeni modellerin gelişiyle Premium segmentte yoğun bir rekabet yaşanacağını söyleyen Borusan Otomotiv İcra Krulu Başkanı Hakan Tiftik, “BMW 2 Serisi Gran Coupé modelimiz ile daha önce hiç rekabet etmediğimiz bir segmente oldukça iddialı bir giriş yapacağız. Yeni BMW 3 Serisi ve Yeni BMW 1 Serisi gibi geniş kitlelerin ilgisini toplayan yeni modellerimizle güçlü büyüme öngörüyoruz” dedi. Mart’ta Türkiye’de yollara çıkacak olan model Audi A3 sedan sınıfındaki otomobillere rakip olacak.

8 serisi ve Defender

Borusan Otomotiv bunlara ilaveten BMW 7 Serisi, 8 Serisi Gran Coupé ve X7 gibi modelleri de bu yıl ithal edecek. Bu yeni modellerle üst segmentteki güçlerinin artacağını kaydeden Tiftik şöyle devam etti:“Türkiye’de temsil ettiğimiz diğer markalarımızdan MINI’nin tamamen elektrikli ilk modeli MINI Electric ile bu alanda rekabete farklı bir boyut getireceğiz. 2020 yılında Land Rover’da da merakla beklenen Yeni Land Rover Defender ve Yeni Range Rover Evoque Türk tüketicisinin karşısına çıkacak. Jaguar’ın süper spor otomobili Yeni Jaguar F-TYPE da 2020’de Türkiye’de yollarla buluşacak. Tüm markalarımızdaki yeni modellerin etkisiyle, piyasadaki büyümeye paralel bir ivme doğrultusunda pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz.” 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS