Citroen ticaride elektriklendi

Citroen ticaride elektriklendi

Citroën 2019 yılının ilk yarısında elde ettiği yüzde 9,2’lik pazar payı ile Avrupa’da 6. sırada yer alıyor.

Citroën bugüne kadar süregelen bu başarıyı bundan sonra da devam ettirmek için 2018 yılında “Inspired by pro” stratejisini devreye aldı ve söz konusu stratejiyi “Manufacture” adında bir satış sonrası hizmetler stratejisi ile destekledi.


Bu strateji, yeni Berlingo Van, Jumpy, Jumper ürün gamı ile profesyonellerin ve ticari araç kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayan özel çözümler üretmeyi amaçlıyor. Marka, 2025 yılına kadar elektrikliye geçiş stratejisine uygun olarak birçok elektrikli modelini pazara sunmayı ve tamamen elektrikli bir ürün gamına geçmeyi hedefliyor. Markanın elektrikli hamlesi Citroën’in büyümesi için önemli bir itici güç olacak ve hafif ticari araç modellerinin yanı sıra markanın binek modellerine de yansıyacak. Marka, bir sonraki adım olarak 2020 yılında Groupe PSA’nın geliştirmiş olduğu elektrikli araç teknolojilerinden yararlanan Jumpy modelinin tamamen elektrikli versiyonunu pazara sunacak. Bunu 2021 yılında tamamen elektrikli yeni Berlingo Van takip edecek.


Elektrik odaklı strateji

Citroën,100 yıllık köklü geçmişinde 2CV van, Type H, C15 ve Berlingo gibi otomobil sektörüne yön veren ve öncülük eden çok önemli gövde tiplerini hayata geçirdi. Citroën şu an için yüzde 9,2 pazar payı ile Avrupa’da 6. sırada bulunuyor. Söz konusu üstün performans Berlingo Van’dan Jumper ve Jumpy modellerine kadar uzanan her biri pratik, dayanıklı ve konforlu zengin ürün çeşitliliği ile sağlanıyor. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen modeller ve çözümler ticari araç kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılıyor. Geliştirme ve üretim aşamasında uygulanan “Inspired by Pro” yaklaşımı, Manufacture adı altında yenilikçi bir yetkili satıcı ve servis ağı ile destekleniyor. Marka, Groupe PSA’nın tamamen elektrikli güç ve aktarma organları alanındaki bilgi birikimi ve deneyiminden yararlanarak önümüzdeki iki yıl içinde tamamen elektrikli hafif ticari araçlar pazara sunacak. Bu hedef doğrultusunda 2020 yılında tamamen elektrikli Jumpy ve 2021 yılında ise tamamen elektrikli yeni Berlingo Van satışa sunulacak. Söz konusu elektrikliye geçiş süreci aynı zamanda markanın binek araç ürün gamına da yansıyacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS