Son Dakika

Efsane endurocular Antalya'ya geliyor

A A

26.09.2017 - 13:44

Enduro motosiklet yarışı Red Bull Sea To Sky 28-30 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Dünyaca ünlü enduro yarışmasına 30 ülkenden 200’ün üzerinde yarışmacı katılacak. Dünyanın en önde gelen spor kanalları tarafından yayınlanacak yarışma Antalya’nın tanıtımına da katkı sağlayacak.

Efsane endurocular Antalya'ya geliyor

 Antalya Büyükşehri Belediyesi ve Red Bull Global’ın işbirliği ile bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan ‘Red Bull Sea To Sky’ Kemer Kındıl Çeşme Sahili’nden başlayacak. Kemer Enduro Motosiklet kulübü tarafından 2009 yılında ilki gerçekleştirilen organizasyon her geçen yıl büyüdü ve bir Antalya markası olarak tüm dünyada tanınır hale geldi. Ekstrem enduro motosiklet yarışları arasında bir dünya markasına dönüşen Uluslararası Red Bull Sea To Sky Enduro yarışına 30 ülkenden 200’ün üzerinde yarışmacı katılacak. Eurosport, Redbull Tv gibi dünyanın en önde gelen spor kanalları tarafından yayınlanacak yarışma Antalya’nın tanıtımına da katkı sağlayacak.

KINDIL ÇEŞME’DE PLAJ YARIŞI


3 günlük etkinlik programı bir birbirinden ekstrem parkurlarla heyecan dolu anlar yaşatacak. Yarışmacılar Beydağlarının köyleri ve yaylalarında kültürel endro turları gerçekleştirecek. Büyük heyecana sahne olacak yarışma, 28 Eylül 2017 Perşembe günü Kındıl Çeşme Sahili’nde ‘plaj yarışı’ ile start alacak.

YAYLALARI KEŞFEDECEKLER
29 Eylül Cuma günü yapılacak orman yarışı parkuru, Kemer’e bağlı Gedelme, Ovacık, Kumluca’ya bağlı Gölcük, Söğütcuması yaylalarındaki patikalardan geçerek, Kemer Kesme Boğazı Mevkiinde son bulacak.

FİNİSH TAHTALI ZİRVESİ


30 Eylül Cumartesi günü ise en zorlu ve en uzun kategori olan dağ yarışı “Sea To Sky” gerçekleşecek. Sporcular, Kemer sahilden start alıp, dere yatakları, zorlu patikalar ve kayalık dağ yamaçlarından geçerek 72 kilometre sonunda Tahtalı Dağı’nın 2 bin 365 metre yükseklikteki zirvesindeki finişe ulaşmaya çalışacak.