En iyi aerodinamiğe sahip 5 aile otomobili

En iyi aerodinamiğe sahip 5 aile otomobili

Otomobil alırken sürtünme kat sayısına kimler dikkat ediyor?

Bir çoğumuz tasarım ve performans başlıklarını incelerken, bu detaya dikkat etmiyoruz. Bizde sizler için sürtünme kat sayısının en iyi olduğu 5 aile otomobilini inceledik.


İşte başarılı olan 5 model

1- Mercedes-Benz CLA180 

Dört kapılı Coupe olarak sunulan CLA, tasarımıyla uzunca süre kendinden bahsettirdi. Model tasarımı kadar sürtünme kat sayısı ile ön plana çıkıyor. Değeri ise 0.22 cd.

2-Mercedes-Benz E Serisi


Şıklığın simgesi olan otomobiller arasında yer alan E serisi, yeni nesliyle birlikte 100 kg kadar hafiflemişti. Modelin 7.3 saniyelik 0-100 hızlanma değeri ise göz dolduruyordu. Ancak model bu değerlerin dışında 0-23 cd sürtünme kat sayısı değeriylede dikkat çekiyor. 
3-Audi A4


Tasarım oyunlarının ve akıllı mühendisliğin eseri olan Audi A4, kendinden uzunca süre bahsettirecek. Modelin bir başka ön plana çıkan değeri ise 0-23 cd sürtünme kat sayısı oluyor. 
 


4-Tesla Model S


Fosil yakıtların giderek azalması elektrikli otomobilleri ön plana çıkardı. Bu segmentte en iyi modellerden biri olan Tesla Model S 0.24 cd değerinde bir sürtünme kat sayısına sahip. 
5-Hyundai Sonata Hibrit


AToyota Prius ile aynı değerlere sahip olan Toyota Sonata Hibrit, tasarım konusunda rakibinin bir adım önüne çıkıyor. Modelin sürtünme kat sayısı 0.24 cd olarak belirlenmiş. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS