Fiat 500 "La Prima by Bocelli" tanıtıldı

Fiat 500 "La Prima by Bocelli" tanıtıldı

Fiat 500 "La Prima by Bocelli" tanıtıldı

Tamamen elektrikli Fiat 500’ün, sınırlı sayıda üretilecek olan “La Prima by Bocelli” versiyonu tanıtıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şehir otomobili segmentinde Stellantis’in en çok satılan elektrikli modellerinden Fiat 500’e yeni bir versiyon eklendi. Sıfır emisyonlu ulaşımın da ikonik modeli olmaya hazırlanan 500, dünyaca ünlü tenor, Maestro Andrea Bocelli, müzisyen Matteo Bocelli ve JBL ile iş birliği ile hayata geçen “La Prima by Bocelli” versiyonu ile ideal ses deneyimi sağlıyor ve JBL “Sanal Mekanlar” teknolojisiyle donatılan dünyanın ilk şehir otomobili olarak da otomotiv dünyasında fark yaratıyor.

Modelde, standart olarak sunulan ve Bocelli tarafından desteklenen, yaşama alanı ve bagajın kullanım kapasitesini kısıtlamayacak şekilde araca entegre edilen JBL Premium Audio 320 W ses gücüyle teknik ve performans açısından olduğu kadar ve sezgisel kullanım özellikleriyle ideal ses deneyimi yaşatıyor. Yeni 500 “La Prima by Bocelli”; kabin içerisinde kullanılan premium yumuşak dokulu döşemesinden; yayaların aracın hareket halinde olduğunu algılayabilmeleri amacıyla çalan; besteci Nino Rota tarafından İtalyan yönetmen Federico Fellini'nin “Amarcord” filminde kullanılan müziklere ve cabrio versiyonundaki Fiat Monogram açılır tavan dokumasına kadar ilk nesildeki başarılı özellikleri ise standart olarak sunuyor. Fiat markası, 500 “La Prima by Bocelli”nin iletişim kampanyasında da Maestro Andrea Bocelli’nin oğlu, müzisyen Matteo Bocelli'nin yeni single'ını kullanıyor.

460 km menzil

La Prima by Bocelli; cabrio versiyonunda benzersiz FIAT Monogram açılır tavanı ve 10.25 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, tam LED farlar ve 17 inç elmas kesimli alaşım jantlar, özel “La Prima” logosu ve dokuma ön konsol ile FIAT imzalı buz beji koltuklara sahip premium iç mekan gibi özel tasarım ve teknoloji özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Yeni versiyon da gelişmiş elektrikli güç-aktarma sistemiyle WLTP döngüsüne göre 320 km'ye kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor. Seviye 2 sürüş destek özelliğine sahip ilk şehir otomobili olan Fiat 500’ün menzili, ağırlıklı şehir içi kullanımında 460 km'ye kadar ulaşıyor.