Google'ın ilk aracı hazır

Google'ın ilk aracı hazır

Google, geçtiğimiz aylarda duyurduğu ilk otonom sürüşe uygun prototipini tamamladı ve yola çıkması için izin bekleniyor.

Google, ilk olarak Lexus RX 450h crossover modelini temel alarak geliştiridği otonom sürüş konseptinin testlerde başarıya ulaşmasının ardından, tamamen kendisine ait ilk prototipi de yola çıkmaya hazır hale getirdi.


Eylül ayında ABD'nin Kaliforniya eyaletinde sürücüsüz otonom sürüş teknolojisine sahip araçlara yola çıkma izni verilmesinin ardından, şimdi de ABD'nin Motorlu Taşıtlar Dairesi'nin onayı bekleniyor.


Şu ana kadar Lexus ile yapılan testlerde bir hata oluşmadığı ve kaza olmadığı açıklanırken, konuyla ilgili Google yetkilileri detay vermekten kaçınıyorlar.


Markanınilk prototipi Disney Pixar stüdyolarından çıkmış bir çizgi film kahramanı gibi görünüyor olsa da, otomotiv teknolojisinin geleceği açısından önemli bir kilometre taşı.


Mevcut prototip şimdilik saatte en fazla 40 km/s hız yapabiliyor. Sürücüler eğer gerekli görürlerse fren veya gaza basabiliyor ve direksiyona dokunmalarına gerek kalmıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS