Honda Türkiye’nin yeni model takvimi açıklandı

  1. Otomobil
Honda Türkiye’nin yeni model takvimi açıklandı
Honda Türkiye’nin yeni model takvimi açıklandı

Önümüzdeki ay Civic ailesinin en güçlü üyesi Type-R’ın yeni versiyonunu Türkiye’de tanıtmaya hazırlanan Honda, en yeni modellerini de ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerle buluşturdu.

Fuarda dünya lansmanı gerçekleştirilen yeni nesil CR-V ile Avrupa’da ilk kez hibrit SUV satışına başlayacak olan Honda, 2025 vizyonunu da burada bir kez daha göstermiş oldu. 2025 yılında ürün gamının üçte ikisinin hibrit ya da elektrikli araçlardan oluşmasını hedeflediklerini söyleyen Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, bu konuda atılan en somut adımlarından ilkinin yeni CR-V olduğunu söyledi. 2.0 litrelik benzinli ve elektrik motoru ile hibrit bir güç ünitesiyle yeni CR-V’nin Türkiye’deki vergi sisteminde avantajlı konumda olması durumunda yeni CR-V Hibrit’i Türkiye’ye getirmeye hazırız” dedi.

Yeni CR-V 2018’de geliyor

Honda’nın başarılı SUV modeli CR-V yeni yüzü ile Avrupa’da ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Seri üretim hali ile 2018 yılında yollara çıkmaya hazırlanan aracın tasarımı hakkında fikir veren CR-V konsepti, büyük ölçüde değişikliğe uğramadan üretilecek. Markanın yeni yüzünü taşıyan CR-V, öncüsünden daha geniş, yüksek ve uzun tasarlanmış. Hem benzinli hem de elektrikli motoru ile Avrupa’da artış gösteren hibrit pazarından pay kapmaya hazırlanan yeni CR-V’de ayrıca 1.5 litrelik VTEC Turbo motora da yer verilecek. Akıllı hibrit motora sahip versiyon 3 farklı sürüş modu arasında otomatik olarak tercih yaparken, yeni i-MMD sistemi çok daha verimli bir hibrit formatı sunuyor. Konvansiyonel şanzıman sisteminden farklı olarak torkun benzersiz bir biçimde tekerleklere aktarılmasını sağlayan i-MMD, her iki motorun ürettiği gücün en az kayıpla yola iletilmesine yardımcı oluyor.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS