Son Dakika

Honda’nın yeni City’si 219 bin TL’den geldi

A A

04.09.2021 - 12:16 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

Honda City, Elegance ve Executive donanım seçenekleriyle 11 Eylül 2021 tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak.

Honda’nın yeni City’si 219 bin TL’den geldi

Birinci nesli 1996 yılında yola çıkmaya başlayan Honda City, Türkiye pazarına geri dönüyor. Dört farklı gövde rengi ile satışa sunulacak 5’inci nesil Honda City, 11 Eylül itibarıyla 219 ve 229 bin TL’lik fiyata sahip olacak. Aracın Türkiye lansmanında konuşma yapan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “2005 yılında Türkiye’de ilk defa uluslararası lansmanı yapılan City modelimizi 2009 yılına kadar üretim bandımızdan indirdik, daha sonra 2011 yılına kadar da ithal ettik. Yani 2 jenerasyon City’nin satışını gerçekleştirdik. Türkiye pazarının ihtiyacına yönelik ürün gamımızı genişletiyoruz. Ülkede en çok sedan tercih edildiğini göz önüne aldığımızda bu ihtiyaca yönelik ürünler sunmalıyız. 2021 hedeflerimizden biri buydu. Satışa sunacağımız yeni modellerimizle bu hedefimizi gerçekleştirdik.”

Rekor satış yapacak

Sedan ürün gamında en geniş çeşitliliğe sahip olan markalar arasında yer alacaklarını belirten sektör temsilcilerinden Bülent Kılıçer, “2021 yılının ilk yedi ayında geçen yıla göre yüzde 27 büyüme gösteren pazara karşın biz yüzde 52 büyüme elde ettik. 2021 yılında pazarın 650 bin bandında olmasını beklerken biz de 30 bin adet ile rekor satışa ulaşmayı hedefliyoruz. City’nin ardından Ekim ayında Accord ve Kasım ayında da yeni Civic modellerimizi satışa sunacağız” dedi. Kılıçer, “Sportif tasarımıyla sedan duruşuna farklı bir yorum getiren yeni City, performans ve donanım özellikleri anlamında akıllı seçim olacak iddiasını taşıyoruz. Anahtarsız çalıştırma özelliği, özel dizayn LED farları, tasarımı, iç kabin ferahlığı, bagaj kapasitesi ve yakıt verimliliği gibi birçok özelliği ile rakiplerinden ayrışacak. City için 7 bin adedin üzerinde satış hedefimiz var, kısa bir sürede bu sayılara ulaşacağımızı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

1.5 benzinli motor

Honda City, Elegance ve Executive donanım seçenekleriyle satışa çıkıyor. City, yakıt verimliliği ile ön plana çıkan 1.5 litre i-VTEC motoru ve sürüş konforu vaat eden CVT şanzımana sahip. Hem şehir içi hem şehir dışı yollarda keyifli bir sürüş konforu sunmayı hedefleyen araç fonksiyonel kullanım alanları ve kabin içi dizaynı ile dikkat çekiyor. Yeni City’nin 10’uncu nesil Civic’e göre 20 mm daha geniş arka yolcu diz mesafesi oldukça ferah bir iç mekan sunuyor. Yeni City, 16” alaşım jantları ve LED farları ile modern ve güçlü bir tasarım sunarken; 8” multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyen bilgi-eğlence sistemi, anahtarsız giriş - çalıştırma düğmesi ve 519 litrelik geniş bagaj hacmi ile kullanıcılar için akıllı bir seçim olarak öne çıkıyor.