Intercity İstanbul Park'tan bir ilk

Intercity İstanbul Park'tan bir ilk

İstanbul Park Pisti’nin işletmesini 2012 yılında devralan Intercity, V Weekend festivallerine bir yenisini daha ekliyor.

Dünyanın sayılı yarış pisti ve tesisi olan Intercity İstanbul Park’ta İstanbullular için 3 ayda bir festival düzenleyecek olan Intercity, 2019’un ilk festivali V Weekend Sports’u 3-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirecek. Dünyada bir ilk olacak olan festivale gelen ziyaretçiler güreşten aile maratonuna, bisikletten okçuluğa pek çok farklı spor dalını tanıyıp deneyimleyebilecek. İstanbul Valiliğinin,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğünün destekleri ve Türkiye’nin önde gelen büyük kulüpleri ve branş federasyonlarının katılacağı V Weekend Sports Festivali’ni ziyaretegelen gençler, anne, baba ve çocuklar eğlenip mutlu olacakları bir ortam bulacaklar.

Ak: “Intercity İstanbul Park’ta 3 ayda bir festival yapılacak”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Intercity İstanbul Park Pisti’nde yılın 300 günü etkinlik ve aktivite var. İstiyoruz ki bu devasa ve eşsiz tesis daha verimli kullanılsın. Intercity olarak bundan sonra Intercity İstanbul Park’ı artık festivallerle halkımızın kullanımına açacağız. Amacımız her 3 ayda bir burada değişik festivaller yaparak insanların eğlenmesini, ailecek haftasonunu keyifli geçirmelerini sağlamak. Geçen yıl ilkini yaptığımız V Weekend Motoring büyük ilgi gördü ve iki günde 40 binin üzerinde ziyaretçi ağırladık. 2019’un ilk festivali V Weekend Sports’da 3 gün sürecek sağlıklı yaşam ve spor festivalimiz olacak ve burada genç yaşlı herkesin ilgi duyduğu spor branşlarına yer vereceğiz. Her aktivite veya etkinlik hem yetişkin hem de çocuklara uygun olacak ve girişi ücretsiz olan festivalimizde herkes iyi vakit geçirecek. 150 bin kişinin ziyaret etmesini beklediğimiz festivalimiz için 45-50 kişilik bir ekiple 3-4 aydır aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Filo kiralama sektörü

Öte yandan Vural Ak filo kiralama sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2018 yılında filo kiralama sektörü 90 bin araç aldı. Tüm otomobil sektörü 650 bin adetle kapandı. Ak şunları kaydetti:“Üç beş yıldır söylediğimiz, rasyonel olmayan fiyatlarla araç kiralama yapıldığı için, kimsenin şirket içerisinde sermayesi kalmamıştı. Hepsi çok fazla araç alacağım ve sonra bunları kiradan dönünce yüksek fiyatlarla satacağım düşüncesiyle büyük borçlara girmişti. Bu yüksek borç nedeniyle yüksek risk taşıyorlardı. Sıkışmayla birlikte bu yapıdaki şirketler birer birer oyundan çekildiler. Ticaretin başlıca kuralı, paran yoksa daha düzgün iş yapmak zorundasın. Kredi ile iş yapıyorsan çok iyi hesap yapmak zorundasın. Bu kadar çok firmanın bir anda oyundan çekilmesi, camia adına da kötü izlenimlerin doğmasına yol açtı. Biz 20 yıla yakın bir zamandır dev uluslararası firmalarla ortaklıklar yapıyoruz ve onların koyduğu katı kurallar bizim genlerimize işledi. Böylece akıllı politikalarımızla sermaye-borç oranımızı belli bir seviyede tutarak, her krizde ayakta kalmayı başardık. Biz her zaman maksimum 1’e 6 oranında borçlanırken rakiplerimizin sadece 2019 ilk çeyrek bilançolarına baktığımızda, bu oranın 1’e 155’yeyükseldiğini gördük. Kredi yükleri birçoğu için ödeyemeyecekleri bir noktaya geldi ve bu para bankaların kilitlenmesine yol açtı. Bir anlamda bankalar da zor duruma düştüler ve piyasada kredi ihtiyacı olan masum KOBİ ve küçük esnafa kredi veremediler. Özetle tüm finans ekosistemine yük oldular ve zarar verdiler. Bizim gibi işini doğru yapanlar bu ekosistemi sağlıklı hale getiriyorlar.Intercity olarak bugünkü sermaye-borç oranımız 1’e 3,5 seviyesinde ve ekosisteme de katkımız yüzde 10-15 civarında.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS