Jant laboratuvarı kuruldu

Jant laboratuvarı kuruldu

Jant laboratuvarı kuruldu

TÜV Austria Mobility çatısı altında Türkiye’de bağımsız jant laboratuvarı devreye girdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye’de üretilen ve AB ülkeleri başta olmak üzere yurt dışına ihracatı yapılan jantların testleri de artık uluslararası standartlarda TÜV Austria Mobility laboratuvarında gerçekleştirilecek. Daha önce test ve sertifikalandırma işlemleri için yurt dışına gönderilen jantların testlerinin Türkiye’de yapılması ile ihracatın önündeki teknik engeller de ortadan kaldırılıyor.

Yaklaşık 6 milyon TL’lik bir yatırım ile açılışı gerçekleştirilen TÜV Austria Mobility Jant Laboratuvarı’nın Avrupa Birliği yetkili otoriteler ve Türkiye Sanayi ve Teknloji Bakanlığı onaylı ve bir akredite kuruluş olduğunun altını çizen sektör yetkililerinden Zehra Doğan, “Yetkilendirilmiş ve akreditasyon süreçlerini tamamlamış bir grup olarak tüm homologasyon süreçlerini yönetme konusunda 20 yılı aşkın engin tecrübeye sahibiz.

Yılda 25 milyon adete yakın üretim gerçekleştiren ve bu üretimin yüzde 75 civarını ihracata yönlendiren araç jant üreticilerini TÜV Austria’nın jant alanındaki yüksek bilgi birikimi ile sizlere hizmet vermek için buluşturduk” dedi.