Japon tasarımcı Pirelli’den esinlendi

Japon tasarımcı Pirelli’den esinlendi

Pirelli, 2020 Sonbahar –Kış koleksiyonu için ünlü Japon tasarımcı ile işbirliği yaptı.

Yeni Comme des Garçons Junya Watanabe Man koleksiyonu Paris Moda Haftası kapsamında podyuma çıktı. Pirelli ile ilk kez iş birliği yapan ünlü Japon moda tasarımcısı, 1970’li yıllarda şirketin teknisyenlerinin yarışlarda giydiği motor sporları ceketlerinden esinlenen ve kırmızı Pirelli logosunu taşıyan özel bir kapsül koleksiyonu tanıttı.

Yeniden yorumladı

Konsept, Pirelli markası kadar şirketin modadan sürat teknelerine ve lüks saatlere kadar çeşitli alanlardaki teknik bilgi birikimini de vurgulayan sanatsal iş birliklerine hayat vermek için yaratıldı. Junya Watanabe, eskiden giyilen üniformaları ve iş kıyafetlerini yeniden yorumlarken ikonik İtalyan spor markasıyla eş anlamlı giysilerden ilham aldı ve Junya Watanabe Man tasarımlarının özünü temsil eden ceket ve paltolar yarattı. Junya Watanabe Man x Pirelli koleksiyonu, iki palto, bir ceket ve bir tişört olmak üzere dört parçadan oluşuyor.

Bisiklet sporuna destek

Öte yandan profesyonel bisiklet sporuna katılımını artırma stratejisini hızlandıran Pirelli, Dünya Bisiklet Turu Takımı Trek-Segafredo ile işbirliğini duyurdu. İmzaların atılmasının ardından Pirelli resmi olarak ilk kez şu an Avustralya'da devam eden Santos Tour Down Under yarışına katılıyor. Son UCI şampiyonu Mads Pedersen dahil takımın bisikletçileri Pirelli’nin P Zero Velo Tubular lastikleriyle yarışıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS