Kapıda ikinci el araç satışı dönemi başlıyor

Kapıda ikinci el araç satışı dönemi başlıyor

Pilot bölge olarak İstanbul’da geçerli olan uygulamayla, aracını satmak isteyenler randevu alarak, diledikleri adreste araçlarını hızlı biçimde fiyat değerlendirmesine tabi tutabiliyor.

İkinci el araç firması VavaCars sağlık gündemi ve sosyal mesafe kuralları nedeniyle zorlaşan araç satma işlemini, müşterilerin ayağına getirme kararı aldı. Süreç müşterinin internetten ön fiyat almasıyla başlıyor. Ardından sitede randevu oluşturma bölümüne gelindiğinde ‘Adresinizde’ opsiyonu tıklanıyor ve 9:00-18:30 saatleri arasında 1,5 saatlik aralıklarla açılmış zaman dilimlerinden biri seçilerek randevuyu oluşturuluyor.

Yaklaşık 30-45 dakikalık bir değerlendirmenin ardından kendisine fiyat teklifi sunuluyor. Fiyatın uygun bulunması durumunda aracın son bir kontrolü için en yakın VavaCars merkezine gidiliyor ve fiyatta el sıkışıldığında noter işlemleri hızlıca tamamlanıyor ve para transferi aynı gün hesaba gerçekleştiriliyor.

“Hayat kolaylaştıran çözümler "

VavaCars CEO'su Lawrence Merritt müşterilerine sağladıkları yeni olanak hakkında şu sözleri söyledi: “İcatlar ihtiyaçlardan doğar derler, biz de Koronavirüs gündeminin etkilerinden yola çıkarak yeniliklerle gelmeye ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya odaklandık. Eğer bir müşterimiz evinden uzaklaşmak, seyahat etmek konusunda kaygılıysa hiç problem değil. VavaCars’ı hiçbir ücret beklemeden ve arabanızı satma zorunluluğu hissettirmeden evinize kadar getiriyoruz. Koronavirüse rağmen ve VavaCars sayesinde araç satmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İşler hareketlenecek

Otomotiv konusunda analizler yapan EBS Danışmanlık’ın son araştırmasına göre, ikinci el araç piyasasında koronavirüs ile birlikte daralma, beklentilerin de üzerinde gerçekleşti ve Nisan 2020’de 2. el araç satışları bir önceki yıla göre yüzde 50 azaldı. Bununla beraber Mayıs ayının ilk haftasından itibaren 2. el otomobil pazarının tekrar hareketlenmeye başladığı görülüyor. Faiz oranlarının kademe kademe düşerek 0,87% bandını zorlaması, sıfır araç pazarındaki tedarik problemi ve COVID-19’un getirdiği yeni normaller doğrultusunda özel araç kullanım tercihinin pandemi süreci öncesine göre iki katına çıkması bu hareketlenmenin temel nedenleri olarak görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS