Kenan Sofuoğlu Diyarbakır'lı gençlerle

Kenan Sofuoğlu Diyarbakır'lı gençlerle

Türkiye’ye de motosiklet yarışlarına gönül veren genç yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla çeşitli illerde gençlerle bir araya gelerek onları hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Sakarya’dan sonra ikinci durak Diyarbakır…

Sektörü ürün ve hizmetlerle geliştirmeye devam ederken yürüttüğü projelerle de Türkiye’de ilklere imza atan Yamaha, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı bu yılın başında hayata geçirdi. 13-16 yaş aralığındaki yetenekli gençler bu programda Kenan Sofuoğlu’ndan eğitim alarak R3 bLU cRU Challenge’da yarışma hakkı elde edecekler.

Halen eğitimlerin devam ettiği ve gençlerin kıyasıya rekabet ettiği süreçte okul aynı zamanda çeşitli illerde motosikleti yakından görmek ve bilgi almak isteyen gençlerin yanına gidiyor. İlk buluşmayı Sakarya’da gerçekleştiren Yamaha’nın ikinci durağı Diyarbakır oldu.

Amaç yarış tutkunu gençlere ulaşmak

‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı hayata geçirdikleri günden bu yana gelen yoğun başvurulardan oldukça mutlu olduklarını ve bunun motosiklet sektörünün geleceği açısından umut verici bir gelişme olduğunu belirten Yamaha Motor Türkiye Genel Müdür’ü Bora Cansever “Diyarbakır’da gençlerin motosiklete olan ilgisine ve heyecanına ortak olmak bizi daha fazla motive etti. Hayata geçirdiğimiz bu program ile de genç yetenekler ile buluşup onlara fırsat sunmaya devam edeceğiz. Bu proje kapsamında Anadolu’nun çeşitli illerindeki gençlere de ulaşarak fırsat eşitliği çerçevesinde hareket edeceğiz.

Gençlere fırsat verildiği takdirde, yeteneklerini gösterebilecekleri alanlar yarattığınızda biliyoruz ki bu topraklardan nice şampiyonlar çıkacak. Ayrıca Kenan Sofuoğlu’ndan eğitim alıp R3 bLU cR Challenge’da yarışma fırsatı elde etmek için İstanbul’daki sürüş okulumuzda eğitimler sürüyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen başvurular oldu ve halen de devam ediyor. Gençlerin heyecanı ve hırsının yanında ailelerinin desteği bizi çok mutlu etti. Bu ilgi ve ailelerin desteği motosiklete yönelik olumsuz algının da oldukça azaldığını gösterdi” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS