Kia'dan yeni şanzıman geliyor

Kia'dan yeni şanzıman geliyor

Kia Motors, önden çekişli araçlar için tasarladığı gelişmiş sekiz ileri otomatik şanzıman sistemi (8AT) ile ilgili detayları açıkladı

Kore’nin dünyaca ünlü markası KIA’nın önden çekişli araçlar için geliştirdiği yeni 8AT şanzımanı (FWD 8AT), yüksek düzeyde mekanik verimlilik ve pürüzsüz vites değiştirme imkanı sağlıyor.


Altı illeri otomatik şanzımanla aynı yeri kaplamasına rağmen, 3,5 kg daha hafif olan yeni 8 ileri otomatik şanzıman FWD 8AT, KIA’nın dünya çapında çığır açacak yenilikleri arasında dikkat çekiyor.


Sekiz ileri şanzımanı geliştirme konusunda deneyime sahip olan KIA mühendisleri tarafından hayata geçirilen sistem, ekibin önceki deneyimlerinden güç alıyor. Daha önce şanzımanı arkadan çekişli araçlarda boylamasına monte ederek, gücü arka aksa gönderen sistemi geliştiren KIA mühendis ekibi, bu kez sekiz ileri şanzıman ile başka bir başarıya imza atıyor. Çığır açan şanzıman için 2012’den beri süren geliştirme programı, KIA’nın kompakt bir yapıda, yüksek performans ve verimlilik sağlayan yeni teknoloji patenti 143 üzerinde yükseliyor.


Premium daraldı Audi büyüdü


KIA tarafından önden çekişli araçlar için geliştirilen yeni sekiz ileri otomatik şanzıman, durma anından, hareket haline geçişte yumuşak bir hızlanma sağlıyor. Bu da; daha fazla yakıt tasarrufu, geliştirilmiş NVG özellikleri ve daha yüksek viteslerde diğer otomatik şanzımanlara kıyasla, daha kararlı bir hızlanma anlamına geliyor. Sınıfının en küçük yağ pompasına sahip 8AT, hidrolik yağı ünitede her zaman eşit bir şekilde dağıtarak, daha verimli bir biçimde de kullanabiliyor...


KIA mühendisleri, mevcut 6AT şanzıman sistemine ek bir debriyaj ve dişlinin eklendiği yeni sistemin, en yüksek ve en düşük vites arasındaki oranının 6AT’ye kıyasla %34 arttığını söylüyor. Daha fazla yakıt ekonomisini, NVH özelliklerinin yüksek vitesler için geliştirilmesini, düşük viteslerde ise daha çabuk hızlanmayı ve tırmanış performansını arttırdığını belirtiyor.


.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS