Kraliçe'nin garajı! Hakan Çelik yazdı...

Kraliçe'nin garajı! Hakan Çelik yazdı...

Kraliçe'nin garajı! Hakan Çelik yazdı...

Birleşik Krallık Kraliçesi 2’nci Elizabeth bugün Londra’da son yolculuğuna uğurlanıyor. Elizabeth birçok yönüyle tarihe damgasını vuran önemli bir figür olarak hatırlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kraliçe’nin hayatı boyunca dikkat çeken yönleri arasında kıyafetleri, aksesuarları ve yaşadığı mekanlar kadar otomobil seçimleri de vardı.

ARAÇ SEÇİMİ

Kraliçe Elizabeth bulunduğu ortam ve etkinliklere göre araç seçimi yapıyordu. İskoçya’da ve kırsal kesimlerde bulunduğu günlerde Range Rover veya Land Rover modellerini kullanıyordu. Genellikle direksiyona kendisi geçiyor veya ön koltukta yolcu tarafında oturuyordu.

Uluslararası etkinlikler ve motorlu araçların katıldığı törenlerde bulunması gerekiyorsa Bentley veya Rolls Royce’lardan birini seçiyor ve arka koltukta oturuyordu. Bununla birlikte Jaguar markasının çeşitli modellerine de ilgi duyduğu biliniyordu. Geçmiş yıllarda Daimler ve Rover marka araçlarda da görüldü. Kraliçe özellikle Londra’da geleneksel törenlere katıldığı günlerde ise motorlu araçları tercih etmiyor, birkaç yüzyıllık geleneği günümüze taşıyor ve at arabasıyla yolculuk ediyordu. (Posta)