Lancia geri dönüyor

Lancia geri dönüyor

Lancia geri dönüyor

Lancia'nın tanıttığı "Pu+Ra" tasarım dili, 2024'te Ypsilon küçük otomobilinden başlayarak Avrupa için gelecekteki modellere işaret ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Uzun süredir yeni araç üretim ve lansmanı yapmayan  Lancia markası yeni tasarım dili ve teknolojiyle geri dönecek. İtalyan markası premium orta segment için üç yeni otomobil tasarladı. Lancia, ilki 2024'ün başlarında ortaya çıkacak olan bu modellerin herhangi bir önizlemesini göstermedi, ancak  "saf" ve "radikal" için Pu + Ra Zero adlı bir model aracılığıyla gelecekteki serisinde ortak olacak temel tasarım öğelerine bir bakış attı.

2028’e  kadar üç lansman

Lancia şu anda sadece bir model, Ypsilon küçük arabası ve sadece İtalya'nın kendi iç pazarında satıyor. Alfa Romeo ve DS ile birlikte Stellantis'teki premium marka grubunun bir parçası olması planlanan marka yeni Ypsilon’u  2024 yılının başlarında beş kapılı küçük bir otomobil olarak piyasaya sürecek. İlk tam elektrikli Lancia ve içten yanmalı motor varyantı sunan son Lancia olacak. Bunu, 2026'da çıkacak olan orta büyüklükte sadece elektrikli bir model izleyecek.

Klasik unsurlar, modern logo

Lancia, markanın adı İtalyanca'da "mızrak" veya "mızrak" anlamına geldiği için bir bayrak, bir daire (direksiyon simidi için) ve bir mızrak içeren kalkan şeklindeki logosunun yeni bir versiyonunu tanıttı.Tüm bu unsurlar Lancia'nın 1929 logosunda kullanıldı (ilk logo 1907'de ortaya çıktı); Bu yeni yorum, 1957'de tanıtılan bir varyasyona çok benziyor.