Lexus Ankara’da showroom açtı 

Lexus Ankara’da showroom açtı 

Lexus,  İstanbul’dan sonra ikinci showroomunu Ankara’da açtı.

Lexus’un Türkiye’deki ikinci showroom’unun açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı & CEO Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründe yaşanan zorluklara rağmen marka olarak yatırımlarını sürdürdüklerini belirterek “2019 yılı hepimizin bildiği gibi otomotiv sektörü için zorlu bir yıl olacak. Biz marka olarak hedeflerimizi ve planlarımızı durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmeden yolumuza devam ediyoruz. Lexus Mahall Ankara Showroom’u da bizim için önemli bir yatırımdır. İstanbul’daki showroomumuzu da daha prestijli ve daha kolay ulaşılabilir bir lokasyona taşıdık. Çok yakında da onun açılışını gerçekleştireceğiz. Biz bu ülkenin potansiyeline güveniyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi. Lexus markası olarak kısa zamanda Türkiye’de fark yarattıklarını da ifade eden Bozkurt “Ankara, İstanbul gibi bizim için önemli lokasyonlardan biriydi ve en başından beri burada bir showroom açma planları yapıyorduk. Hep olmak istediğimiz bir yerdeyiz. Bugün ise sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus’u Ankaralılarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Markanın bu özelliği, Lexus’un farklı bir yoldan gittiğini açık göstermektedir. Ankara’da açtığımız yeni showroom da, baştan aşağıya Lexus Yaşam Tarzı ve Omotenashi misafirperverliğiyle tasarlanmıştır” şeklinde konuştu.


Bozkurt, Lexus’un sadece ürünleriyle değil sunduğu hizmetlerle de farklılığını yansıttığın belirterek “Ankara’daki showroom ile birlikte, Lexus Yaşam Tarzı’nı daha geniş kitlelere ulaştırma imkanı bulacağız. Aslına bakarsanız biz bir ürün satmıyoruz, Lexus bir yaşam biçimidir. Bir İngiliz atasözünde olduğu gibi; ‘Zenginlik bağırır, servet fısıldar’. Lexus da hep fısıldar. Bu yüzden Ankara’daki müşteri kitlemize de bu deneyimi yaşatmaya hazırız. Ankara’da da Lexus ayrıcalığı sıra dışı hizmetlerimizle sunmaya devam edeceğiz. Lexus için satış yapmak kadar satış sonrasında verilecek hizmet de çok büyük önem taşıyor. Bu paralelde marka olarak biz Türkiye’de 60’a yakın satış sonrası hizmet noktamızda hiçbir premium markada göremeyeceğiniz bir hizmet sunmaktayız. Ankara’da da 3 Lexus Servis Noktası ile hizmet veriyoruz” diye konuştu.


Yeni Sedan ES ilk kez Ankara’da tanıtıldı


Türkiye’de ilk kez Ankara’da beğenilere sunulan Lexus, tamamen yeni ES sedan modeli ile duygusal ve heyecan verici tasarım dilini devam ettiriyor. Markanın vizyonunu daha geniş kitlelere yaymaya odaklanan Yeni ES, daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi sunuyor. ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip. Satıştan satış sonrasına kadar tüm aşamalarda müşterinin daima yanında olan Lexus, müşterilerini her zaman evlerine gelen bir misafir olarak ağırlamayı kendine amaç ediniyor. Lexus’un Ankara Showroom’u Lexus Mahall de, müşterilerine unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS