hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Litvanya pazarına 270 otobüs ihraç etti

  Litvanya pazarına 270 otobüs ihraç etti
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Ticari araç üreticisi TEMSA Litvanya pazarına 270 araç ihraç etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD ve Avrupa’da son yıllarda gösterdiği başarılı performansla bölgedeki operatörlerin dikkatini çekmeyi sürdüren TEMSA, Litvanya’da 50 adetlik yeni bir teslimat gerçekleştirdi.

  Sektör yetkililerinden Hakan Koralp, Litvanya’nın kendileri için Avrupa’daki öncelikli pazarlar arasında yer aldığını ifade ederken, “Biz öncelikli pazar anlayışımızı sadece ülkenin büyüklüğüne ya da pazar ölçeğine göre kurgulamıyoruz. Tüm gelecek vizyonunu sürdürülebilirlik etrafında şekillendiren bir şirket olarak, çevre ve doğa bilincini iş kültürüne entegre eden her pazarda güçlenmeye devam edeceğiz.

  Bu kapsamda, geçtiğimiz yıllarda tamamen kendi teknolojimizle Adana’da ürettiğimiz elektrikli araçlarımızı da Litvanya pazarına teslim etmiştik. Bu kez de, bölgenin ihtiyaçlarına uygun olarak, 50 adet çevreci dizel aracımızla Kaunas bölgesinin ulaşım ihtiyacına katkı sunacağız. Diğer yandan, bu teslimatımızla birlikte, Litvanya’da yollara çıkardığımız TEMSA markalı toplam araç sayısı da 270’i buldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir yandan TEMSA’nın küresel ayak izini pekiştirirken bir yandan da ülkemize döviz kazandırmayı sürdürüyoruz. Bunun için de son derece mutluyuz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow