Mercedes'ten yeni yatırım

Mercedes'ten yeni yatırım

Mercedes-Benz Türk, satış sonrası hizmetlerde hızlı ve eksiksiz servis hizmeti sağlamak için İstanbul Esenyurt’ta bulunan Yedek Parça Dağıtım Merkezi’ne 8 milyon Avro tutarında yeni yatırım yaptı.

Müşteri merkezli bakış açısıyla gerçekleştirilen yatırımlar kapsamında, mevcut dağıtım merkezi sadece genişletilmekle kalmadı aynı zamanda teknolojik ekipmanlarla da donatıldı. Müşterilere gönderilen parçaların hazırlandığı çıkış alanında konveyörlü dinamik raf otomasyonu; tüm dağıtım merkezinin internet ağı ile desteklendiği barkod projesi ve Akıllı Bakiye Takip-Raporlama gibi projeler bunlardan başlıcaları. Genişleme yatırımı ile 34.500 m2’lik kapalı alana ulaşan tesis, Türkiye’nin en büyük otomotiv yedek parça dağıtım merkezlerinden biri haline geldi.


Tesisin yeni yapılan bölümünde yüksek depolama verimliliği sağlayan dar koridorlu yeni raf sistemleri ve yüksek manevra kabiliyetine sahip ekipmanlar kullanılıyor. Mercedes-Benz Türk yetkilileri, yapılan bu yatırım ile hacimli parça depolama kapasitelerini yüzde 90 oranında arttırdıklarını ve bu sayede her geçen gün genişleyen Türkiye pazarında binek araçtan kamyona tüm Mercedes-Benz araç sahiplerine çok daha hızlı ve kaliteli hizmet verebileceklerini belirtiyor.


Dinamik raf


Yatırım çerçevesinde her yıl milyonlarca parçanın gönderiminin sağlandığı çıkış bölümünde de yeni bir otomasyon sistemi hayata geçiriliyor. Daha hızlı sevkiyat prensibi ile geliştirilen otomasyonda, “Dinamik Raf” adı verilen sistem içerisinde biriktirilen parçalar, müşteri önceliğine göre iş istasyonlarına sevk ediliyor. Bu istasyonlarda paketleme işlemi tamamlanan parçalar bir konveyör sistemi ile Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılmak üzere nakliye firmasına ulaştırılıyor.Yatırım kapsamındaki başka bir yenilik ise 34.500 m2’lik kapalı alanın tamamının internet ağı ile donatılması ve süreçlerin tamamen dijitalleştirildiği Barkod Sistemi’nin hayata geçirilmesi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS